Kanadská gitarová úderka prinesie do Bratislavy hudobný uragán a predstaví svoj najnovší album.

Na Slovensku známa a veľmi obľúbená formácia pochádza z Ontária. Spevák kapely Benjamin Kowalewicz, gitarista Ian D'Sa, basák Jonathan Gallant a bubeník  Aaron Solowoniuk tvoria nemenné jadro od začiatku 90. rokov. Ťažko napodobniteľná identita a takmer endemické hudobné aranžmány ich zaniesli za okraj bežnej žánrovosti. Skupina dotiahla svoju produkciu až k celosvetovým oceneniam a výrazne ovplyvnila aj globálny trh hudobného mainstreamu. Rôznorodé albumy, nekonvenčnosť pri ich tvorbe a miešanie muzikálneho imidžu prinášajú punk-rockový základ, vyladený do ucha lahodiaceho alternatívneho rocku a v prípade potreby turbulentne explodujú do svetového Punk 'n' Rollu v najmodernejšej verzii Emo.

Najznámejšie skladby Red Flag, Surrender, Fallen Leaves,  Surprise Surprise, Rusted From The Rain znejú z obrovských pódií doslova hymnicky a pritiahnu si často celý dav.

Nový album Crisis of Faith je produktom takmer šiestich rokov zadržiavaného hnevu a frustrácie z toho, čo vidia vo svete, vo svojich komunitách a vo svojich životoch. V ich hudbe vždy existovalo sociálne povedomie ale teraz ho cítiť obzvlášť výrazne, album vyjadruje pocit bezmocnosti, ktorý hraničí s úplným zúfalstvom ľudstva. Crisis of Faith je o tom, ako urobiť svet lepším miestom – nielen so spravodlivým hnevom a rozhorčením ale aj s láskou a súcitom.

Na tomto albume je možné počuť širokú škálu zvukov. To isté platí aj o textoch, v ktorých sú zakomponované všetky emócie, ktoré nami počas písania a nahrávania hýbali. Táto rozmanitosť spája všetko, čo z nás robí to, kým sme, čím sme si prešli a kde sme ako kapela“ .

Na Slovensko sa Billy Talent vracia po 6-tich rokoch a prinesú svoj najnovší, celkovo šiesty štúdiový album.  Okrem headlinera akcie vystúpi aj populárny Angličan - originálny folk-punkový Frank Turner, kapela The Menzingers z Pennsylvániea štvorlístok umelcov doplní formácia z Chicaga Sincere Engineer.

Billy Tallent v Bratislave už 6. júna 2023 Refinery Gallery. Vstupenky TU