Česká punková legenda Visací zámek tento rok oslavuje 40 rokov existencie. Rok osláv zahájila v júni odhalením prvého pomníka  a mimoriadnym koncertom v Prahe na Strahove. Záznam vystúpenia teraz vychádza na 2CD pod názvom Made in Strahov.

Koncert, ktorým Visací zámek otvoril rok osláv 40 rokov v punku, bol situovaný do areálu vysokoškolských internátov a skupina sa tak vrátila na miesto, kde začala jej štyri dekády trvajúca cesta v nezmenenej zostave. V priebehu večera odohrala pätica VZ1 Jan „Hony“ Haubert, VZ2 Michal Pixa, VZ3 Vladimír „Savec“ Šťástka, VZ4 Ivan Rut a VZ5 Jiří Pátek všetky legendárne songy. „Když jsem vyposlechl záznam narozeninového koncertu, došlo mi, že jsme vytvořili nový žánr: punkovou estrádu! Takže jsme radši nic nestřihali, show uslyšíte v plném znění,“ hodnotí výsledné dielo spevák a dvorný textár Hony Haubert.
 
Titulná fotografia na albume zachytáva prvý punkový pomník. Tento monument navrhol a spracoval známy kontroverzný výtvarník David Černý a má pripomínať známy kiosk, ktorému sa hovorilo Stánek U Johna Debila a spieva sa o ňom v prvej piesni prvého albumu skupiny.

Visací zámek je legendárna punková kapela, ktorú založili spolužiaci zo stavebnej fakulty ČVUT v Prahe v roku 1982. Ako jedna z mála skupín pôsobí v rovnakej zostave do dnešného dňa. Svoj prvý koncert odohrali 7. 12. 1982, teda v dobe útlaku rockovej hudby v komunistickom Československu. Hlas kapely sa napriek tomu a práve preto rýchle šíril. Prvý singel nahrali až v roku 1988.

Album Made in Strahov na digitálnych službách:
https://wmcz.lnk.to/VZSTRAHOV
 
foto: live - Pavel Novák, VZ v zákulisí - Luděk Kubík