Instinct je nová skupina na domácej pop-rockovej scéne. Finalisti Košického zlatého pokladu uvádzajú svoj prvý videoklip k piesni Na púšti. Jej príbeh oživí spomienky každého z nás.

Chlapci sa dali dokopy v Prahe len prostredníctvom inzerátov. Začalo to zoznámením gitaristu Mira Maršíka a bubeníka Ondřeja Simona. Čoskoro sa pridal spevák Lukáš Ciho a vzniklo tak pevné jadro kapely, ktoré vydržalo spolu už viac než 3 roky. “Ostatní členovia kapely sa už párkrát obmenili, ale my traja veríme, že našou hudbou máme čo povedať ostatným ľuďom a to nám dáva stále motiváciu pokračovať.” hovorí Miro.

Autorom textu piesne je Ján Míľovčík, ktorý už napísal napríklad slová k hitu Jedno si želám pre Petra Cmoríka. “Pieseň je o tých, ktorí ľúbia vo vzťahu viac...” hovorí.

Producentom piesne je Ecson Waldes, ktorý je známy hlavne u našich západných susedov. Spolupracoval tiež s Darou Rolins, kapelou Iné kafe, či Davidom Kollerom.

Kapela plánuje naďalej vydávať single. Spolupracujú okrem iných aj so známymi textármi Ľubošom Zemanom a Danielom Hevierom. Už čoskoro sa vraj dočkáme ďalších piesni.

Za výrobou videoklipu stojí Dušan Pehanič v koprodukcii s MC Factory Michalovce. Príbeh bol natáčaný v krásnom prostredí Zemplínskej Šíravy.