Sunnbrella - česko-slovenský, v Londýne sídliaci hudobník a producent David Žbirka – vydal 1. mája nový videoklip k singlu Have your say a pripravuje sa na sériu koncertov a festivalových vystúpení v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Británii. Štýl projektu Sunnbrella bol už predtým označovaný ako "slnkom vybielený shoegaze" a "chronický online pop" sa vo svojej poslednej tvorbe silnejšie opiera o to druhé. Breakbeaty sa dostali do popredia a moderná elektronická produkcia piesne skúma dichotómiu života v metropole, ktorý je rozsiahly, neosobný a osamelý, ale aj inšpiratívny, rôznorodý a živý.


V texte sa skladba zaoberá samotou a zmätkom života vo veľkom meste a falošnosťou, ktorú z nás takéto miesto dokáže často vytiahnuť,“ povedal o novej skladbe David Žbirka

Videoklip v réžii a strihu Davida Žbirku a kamerou Kaia Marksa a Filippa Locatelliho svojou estetikou pripomína skate videá z 90. rokov a mestskú poetiku textu ilustruje zábermi nočného Londýna a energickým vystúpením Davida.

Výsledný zvuk skladby Have your say značne ovplyvnila koprodukcia s českým, v Aténach žijúcim producentom Oliverom Torrom. Pochvalne sa doteraz o tvorbe projektu Sunnbrella  vyjadrili odborníci z The Line Of Best Fit, PASTE, BBC London, Toronto Star, Headliner, Full Moon Magazine a ďalší.

Prvá vinylová edícia debutového albumu Heartworn (2023) sa vypredala. Na základe úspechu tohto albumu koprodukovaného Patrickom Jamesom Fitzroyom (PVA, Sorry) David s kapelou absolvoval rozsiahle turné po Veľkej Británii a Európe a ako support New Yorským indie legendám Beach Fossils hrali na ich na turné po Veľkej Británii a Írsku. V lete kapelu čakajú okrem iného koncerty v Bratislave, Prahe, Brne a Berlíne. Zahrajú aj na niekoľkých českých a slovenských festivaloch, vrátane festivalu Pohoda a Colours of Ostrava, ma ktorých sa pripoja k hviezdam ako sú Queens of the Stone Age, Jockstrap, James Blake, Yaeji, Arlo Parks a mnohým ďalším.

Letné koncerty:
CZ/SK

4.6 - Brno - Fléda Club
5.6 – Praha – Palác Akropolis
6.6 – KAMEN!CE Fest
7.6 – Bratislava – Fuga
8.6 – U:Fest, Rožnov
13.7 - Pohoda Festival
17.7 – Colours of Ostrava

UK/DE
1.6 - Berlín - KvU
11.6 - Bristol - The Louisiana
12.6 - Leeds - Headrow House
13.6 - Manchester - Disorder
14.6 – Nottingham – Bodega
15.6 – London – Moth Club