Hudobníčka a herečka Dorota Nvotová naspievala titulnú skladbu Ja pišu tobi do slovenského filmu Cenzorka/107 Mothers, ktorý bol minulý rok uvedený na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach, na ktorom si tvorcovia filmu Peter Kerekes a Ivan Ostrochovský prevzali Cenu za najlepší scenár, čo sa slovenskému filmu stalo v histórii modernej slovenskej kinematografie po prvý raz. Film získal množstvo nominácií a ocenení na prestížnych filmových festivaloch po celom svete.

Nie som zvyknutá byť “iba” interpretkou. Keď som však nahrávala túto pieseň, cítila som, že sa dokážem prevteliť do ženy za bránami väznice, ktorá čelí ťažkej skúške ako matka. Keď sa potom spustili na Ukrajinu hromy blesky a začala vojna, zamrazilo ma a spustila sa mi v hlave  práve táto pesnička. Kontext sa zmenil, ale pocit vtelenia sa do ukrajinskej ženy, ktorá píše listy z väzenia a nedostáva odpovede mi zostal. – takto opisuje svoje pocity Dorota Nvotová. Autorkou hudby k filmu je hudobná skladateľka a klaviristka Lucia Chuťková.

Pri komponovaní hudby k filmu som začala práve titulnou  piesňou Ja pišu tobi, ktorá je kľúčovým hudobným motívom. Napísať skladbu v ukrajinčine bolo pre mňa veľkou výzvou, keďže ukrajinčinu neovládam a nepoznám jej fonetiku. Inštrumentálnu verziu následne otextoval ukrajinský hudobník Grigorij Semenčuk a jedinou, koho som si vedela predstaviť v jej interpretácii bola Dorota Nvotová. Jej hlasový charakter s nezameniteľnou vnútornou melanchóliou sa dokonale hodia k téme filmu. Veľkou výhodou bolo aj to, že Dorota ovláda ruštinu” objasňuje zrod piesne Lucia Chuťková.

V stredu 25. mája 2022 vychádza skladba Ja Pišu Tobi aj s videoklipom pod hlavičkou vydavateľstva Bruuder Records v podobe singla bude dostupná na všetkých dostupných strímovacích platformách.

Nikto z nás nemohol ani len tušiť, že o pár mesiacov na to, ako sme pesničku nahrali, budeme čeliť tak zvrátenej realite, akou je bezprecedentný vpád ruských vojsk na Ukrajinu, kde sa celý dej filmu odohráva. Následne sme sa spojili s Punkchart Films, produkciou filmu Cenzorka a dohodli sa na krokoch, ktoré by viedli k pomoci ukrajinským rodinám, utekajúcim pred vojnou.”vysvetľuje Tomáš Sloboda z hudobného vydavateľstva Bruuder Records. ”Punkchart Films sa postarali o videoklip v ktorom sa striedajú emotívne zábery filmu so zábermi z nahrávacieho štúdia. Na stránke Bruuder Recoreds https://www.bruuder.eu/sk/vydania/ja-pisu-tobi-2022  si skladbu Ja Pišu Tobi môže ktokoľvek kúpiť vo formáte Mp3 alebo Flac, spojili sme tak sily a prostriedky na to, aby sme výťažok z predaja a finančnej zbierky tejto nádhernej piesne venovali ukrajinským rodinám, ktoré našli útočisko pod krídlami Občianskeho združenia Berkat v prievidzskom regióne. Prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky Bruuder Records budeme pravidelne informovať o vyzbieranej sume aj konkrétnej pomoci. ” dodáva Sloboda.