EXIT festival láka na krásne prostredie stredovekej pevnosti a line-up s menami ako Black Eyed Peas, Carl Cox, Gucci Mane, Black Coffee, Tom Morello či Sara Landry, ikonickú dance arénu s legendárnymi elektornickými parties až do svitania. Multižánrový srbský festival otvára letnú festivalovú sezónu už od 11. do 14. júla v srbskom Novom Sade, len 500 km z Bratislavy či Košíc.

Kompletný line-up, informácie a vstupenky (do 15. júna za super ceny) sú na www.exitfest.org/en.

Najväčšia párty aréna v Európe
Mts Dance Arena je už roky uctievaná ako najväčší svätostánok elektronickej hudby – vizuálne prepracované pódium a ikonické parties až do východu slnka na Petrovaradínskou pevnosťou, to je niečo čo by si žiadny fanúšik nemal nechať ujsť. Tohtoročný program arény sľubuje skvelú zábavu s menami ako Carl Cox, Bonobo, ARTBAT, Black Coffee, Maceo Plex, Sama' Abdulhadi, Klangkuenstler, Carlita, I Hate Models, Patrick Mason, Franky Wah, Barry Can't Swim, ARTBAT, Argy b2b Vintage Culture vo svetovej premiére, Avantika, Human Rias a Lanna.

EXIT Festival nie je len o hviezdnom elektronickom line-upe. Organizátori si každoročne dávajú záležať na kvalite programu na menších pódiách. Tie sú žánrovo rozdelené, a trafia sa do hudobného vkusu všetkých návštevníkov. Omrzela vás elektronika alebo pop? Skúste rockovú a metalovú Explosion stage, hip-hopovú Gang Beats stage, Raggae stage či Fusion stage, na ktorom nájdete najzaujímavejšiu žánrovú ponuku celého festivalu a mnoho mien, ktoré majú našliapnuté stať sa hudobnými hviezdami.

Pestrý festival na Dunaji v kulisách stredovekej pevnosti
Ak hľadáte niečo výnimočné miesto, kde si môžete užijete koncerty a show na svetovej úrovni – Petrovaradínska pevnosť a EXIT festival sú to pravé. Unikátne prostredie tejto pevnosti dodáva festivalu jedinečnú atmosféru. Stavba, ktorú často nazývajú Gibraltarom na Dunaji, bola po svojom dokončení v roku 1780 považovaná za najsilnejšiu pevnosť Habsburskej monarchie. Jej primárnou úlohou bola obrana pred Osmanskou ríšou. V súčasnosti je kultúrnym centrom druhého najväčšieho srbského mesta Nový Sad a začiatkom júla tu na viac ako štyridsiatich pódiách a programových odohráva EXIT festival, ktorý celkovo ponúkne počas štyroch dní takmer 250 vystúpení.

EXIT festival je však najmä o hudbe takmer všetkých žánrov, koncertoch a skvelých vystúpeniach, kompletný zoznam koncertov je na www.exitfest.org/en/, tu vyberáme najlákavejšie mená:

nultý deň / 10. JÚL - STREDA:
BABY LASAGNA / INIKO

11. JÚL – ŠTVRTOK
CARL COX / GUCCI MANE / OLIVER TREE
RUDIM3NTAL / THE CASUALTIES / KLANGKUENSTLER / DUB FX

12. JÚL – PIATOK
BLACK EYED PEAS / ARTBAT / ALOK / ARGY B2B VITAGE CULTURE
AZAHRIAH / KOBOSIL

13. JÚL – SOBOTA
JOHN NEWMAN / KENYA GRACE / MACEO PLEX
I HATE MODELS / PATRICK MANSON / THE EXPLOITED

14. JÚL – NEDEĽA
TOM MORELLO / BLACK COFFEE / STEVE ANGELLO
CAVALERA / BONOBO / ALTIN GÜN

EXIT je kritikmi oceňovaný srbský hudobný festival, niekoľkonásobný víťaz European Festival Awards. Domovom festivalu je Nový Sad a nádherná Petrovaradínska pevnosť zo 17. storočia, ktorá je všeobecne považovaná za jeden z najlepších festivalových areálov na svete. EXIT festival je jeden z najväčších a najprestížnejších hudobných festivalov v Európe, ponúka pestrú paletu hudobných žánrov, je však nielen o hudbe, ale aj o šírení pozitívnych spoločenských tém a jedinečné miesto stredovekej pevnosti z neho robí nezameniteľný festival, na ktorý fanúšikovia ešte dlho spomínajú