Charizmatická speváčka kapely Mukatado Janka Kozáková a jazzová legenda Peter Lipa koncom minulého roka predstavili spoločný duet s názvom Vekový rozdiel.
\"\"
Dnes speváci predstavili videoklip k tomuto skvelému hudobnému počinu, vďaka ktorému fanúšikom poodhalili zákulisie spoločného nahrávania skladby.

Janka Kozáková bola od začiatku spoluprácou nadšená. Ako prezradila, natáčanie klipu bolo veľmi zábavné. „Nahrávali sme to v lete, keď bolo
vonku 38 stupňov a nemohli sme zapnúť klímu, aby ju nebolo počuť v mikrofónoch. Takže sme sa pri tom celkom zapotili,
\" povedala so smiechom. A dodala: „Nechcela som žiadne strojené scény, ani umelé klipy. Chcela som, aby fanúšikovia mohli nahliadnuť do zákulisia našej práce, vidieť tú atmosféru, štúdio,...
Takže je to vlastne také
„making of\" z nahrávania pesničky. Nakoniec sme to dali kvôli klipu na tretíkrát a chvalabohu to stačilo.\"

A čo prezradil o spolupráci vynikajúci jazzman Peter Lipa?
Spolupráca s Jankou bola od prvej chvíle veľmi príjemná a profesionálna. Rád spoznávam nových ľudí z muzikantskej brandže, preto som ponuku na duet prijal. Mukatado poznám ešte z obdobia, keď ašpirovali na reprezentáciu Slovenska v Eurosongu a okrem toho som poznal aj hudobníkov, ktorí v kapele hrali.

Speváci majú pred sebou aj televíznu premiéru „Vekového rozdielu\". Prijali totiž pozvanie od moderátora Petra Marcina
a v jeho úspešnej zábavnej šou Neskoro večer si skladbu spoločne naživo po prvýkrát
zaspievajú v sobotu 23. januára o 21.50 h. na Jednotke.

Text k skladbe „Vekový rozdiel\", ktorú nahrali v banskobystrickom PJ SOUND STUDIU, napísal Rudolf Rusiňák, hudbu zložila speváčka Janka Kozáková.


Text pesničky je o tom, že vek v našom živote nič neznamená, viacerí skôr narodení sa cítia ako mladíci a dokonca aj napriek vyššiemu veku vedia tak aj spievať. A nemajú problém zaspievať si aj s kolegyňou o dve generácie mladšou a stále im to ladí, “ povedal k textu jeho autor Rudolf Rusiňák.


A Janka ho len doplnila: „Je to o tom, že vek nič neznamená, podstatné je, ako sa cítime, čo robíme a aký máme pohľad na veci.