Ako prvý na pódium presne na čas o 19 vybehli japonci CRYSTAL LAKE.
Na ich vystúpenie som sa osobne tešil asi najviac, po tom ako som ich videl pred rokom na kultovom Fajtfeste v CZ. Títo chalani majú premakanú šou od technického zabezpečenia pred samotným koncertom, až po posledný uder do bicích.

Samozrejme nesklamali ani v Bratislave v klubovom priestore, dokonca by som povedal, že to bolo oveľa dravšie vystupenie ako posledne. Od prvého tónu sa publikum chytilo parádne, hoci bola naplnená asi len 1/3 priestoru, CL doslova rozžeravili pôdu pre nasledujuce kapely. Ľudia sa skvele bavili, šla neskutočna energia z pódia. Set zahajili songom Hail To The Fire, ktorý bol nasledovaný prevažne skladbami z novinky HELIX, ale nechýbali ani songy Prometheus, či už kultové Apollo počas ktorej spevák vystupil až na ľudí, na ktorých doslova stál a spolu snimi odspieval tento singel.

Nasledoval set deathcorových THY ART IS MURDER, ktorí priniesli na pódium temnotu aj po vizualnej stránke, taktiež trochu spomalili a zhutnili už vytvorenú atmosferu. Avšak fanušikovská základňa na Slovensku ich nesklamala a spravila v kotli poriadny bordel. Počas ich koncertu sa priestor naplnil a to už dávalo predzvesť neskutočnej atmosfere, ktorá nastala akonáhle na pódium vybehol hlavný ťahúň večera.

PARKWAY DRIVE nastúpili za burliveho skandovania ľudí, to už bola hala nplnena až po okraj ako by sa na headlinera večera patrilo. Začali s Wishing Wells po ktoréj nasledoval Pray, to už boli fanúšikovia v jednom ohni, niekoľkých circlepitoch a vzduchom okrem samotných ľudi lietali aj kusy oblečenia. Spustili neskutočnú energiu na publikum a bolo vidieť že do toho vkladajú cele srdce. Na Winstonovi bolo vidiet radosť z toho ako ludia v bratislave reaguju nie len na nový album Reverence ku ktorému táto tour vznikla, ale aj na už známe songy. Po ukončení setu ich dav neutíchajúcim aplauzovaním Parkway Drive! Parkway Drive! priviedol naspäť, aby odohrali dve najvačšie bomby Crushed a Bottom Feeder. Na neskutočnej energii a skvelom výkone nezobrala nič ani skutočnosť, že basgitarista po úraze odohral celý koncert z invalidného vozíka.

Mne v polke koncertu neprekažalo i s fotoaparatom nabehnuť do circlepitov a poriadne si túto skvelú energickú šou užiť aj ako fanušik.

Znova za skvelú akciu ďakujeme Chobotničke, ktorá zabezpečila skvelí chod akcie, či napriklad aj foodtruck s paradnym občerstvením.

Photo a text: Matej „Indy" Soviš