meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 20.01.2019
Článok

Goran Bregović sa v júni vracia na Slovensko!

Svetovo uznávaný skladateľ a "kráľ balkánskej hudby" Goran Bregović & his Wedding and Funeral Band opäť zavítajú na Slovensko v rámci aktuálneho turné, pri príležitosti vydania albumu Three Letters From Sarajevo. Koncert sa uskutoční 21. júna v Seredi, v rámci letných open-air podujatí IN CASTLE.
 
Bregović je zaujímavý strhujúci srbský fenomén. Je považovaný za najznámejšieho umelca z Balkánu a propagátora ľudovej hudby, srbskej dychovky. Začínal ako gitarista v rockovej kapele Bijelo Dugme (1974-1989), ktorá bola populárna v celej Juhoslávii. Následne sa pustil do písania filmovej hudby a výrazne na seba upozornil aj za hranicami rodnej krajiny svojou tvorbou k trom filmom Emira Kusturicu (Dom obesenca, Arizona Dream a Underground), tiež hudbou k francúzskemu filmu Kráľovná Margot a jeho hudbu nájdeme napríklad aj vo filme Borat. Známe sú aj jeho hudobné spolupráce (napr. Iggy Pop, Cesária Évora, Gipsy Kings). Koncertuje s početnou "Kapelou na svadby a pohreby".
 
Nový album Three Letters From Sarajevo venoval Bregović rodnému Sarajevu, mestu kde sa pred Balkánskou vojnou bežne stretávali kresťania, moslimovia a židia. Posolstvom hudby na albume je rešpekt voči každému z týchto troch náboženstiev. Inštrumentálne atmosférické skladby znejú ako soundtrack k dokumentu, Bregović ich prekladá obľúbenými brass-piesňami. 
Slovenské publikum sa môže pripraviť na búrlivú balkánsku tancovačku.
 
Projekt IN CASTLE prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych  zahraničných i slovenských hudobníkov do príjemného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi.
V Zámockom parku i v Amfiteátri sa nachádza približne tisíc miest na voľné sedenie a plocha na státie.
 
 
V areáli sa budú nachádzať stánky s občerstvením (nápoje aj jedlo).
 
Goran Bregović & his Wedding and Funeral Band
Zámocký park a Amfiteáter, 926 01 Sereď
21.6.2018, 20:00
 
Prvých 500 vstupeniek 14€
Následne 19€
 
 
Trailer k albumu
 
Goran Bregović – Pero (feat. Bebe) 
 
 
Pridané dňa: 27.04.2018


Komentáre k článku