Presne 35 rokov uplynulo od prvého koncertu hudobnej legendy Petra Nagya! Ako čerstvo skončený vysokoškolák ešte Peter Nagy netušil, že po niekoľkých rokoch amatérskeho hrania s gitarou vo vysokoškolských kluboch sa splní jeho muzikantský sen. V januári v roku 1984 odohral legendárny spevák, skladateľ, textár a producent so svojou skupinou Indigo svoj prvý koncert v Banskej Bystrici. Odvtedy absolvoval Peter Nagy niekoľko tisíc koncertov. Vždy bol československým spevákom a v oboch krajinách vystupuje dodnes.


V roku 1983 bola pesnička Petra Nagya „Profesor Indigo“ na prvých priečkach všetkých československých hitparád – v Českom Diskoslavíku, v televíznych hitparádach 5xP, Pong alebo Triangel. Preto bolo úplne prirodzené, že spevák pomenoval svoju skupinu podľa tohto megahitu. A tak v novembri 1983 založil svoju sprievodnú skupinu s názvom Indigo. Na burze usporiadateľov koncertov v Bratislave sa vtedy za jediný deň vypredalo rekordných 150 termínov koncertov Petra Nagya a skupiny Indigo! A tak začali cestovať za publikom a fanúšikovia často cestovali za nimi.

S kapelou Indigo sme boli všetci šťastní, že môžeme koncertovať skoro každý deň. Nikdy som nevnímal koncert tak, že je to práca. Aj keď riadna „fuška“ to častokrát je. Koncertovanie je o odovzdávaní pozitívnej energie. Hudba má tú užasnú schopnosť. Vždy mi záležalo na pesničkách, nikdy to nebol náhodný prúd slov, ktoré sa iba rýmujú. Každé slovo v mojich piesňach má svoj význam. A moje publikum to vie už od začiatku,“ prezradil Peter Nagy.

Zakladajúcimi členmi kapely INDIGO boli kapelník a hráč na bicie Miro Okáľ, gitarista Laco Kozusznik, basgitarista Palo Matuška a klávesák a saxofonista Ivoš Volejníček. Indigo je dnes značka, ktorá patrí k Petrovi Nagyovi už 35 rokov.

Mal som vždy šťastie na dobrých muzikantov, ktorí dokázali rozsvietiť moje hudobné nápady. Boli sme blázniví, iní, a bavilo nás provokovať snobov svojim správaním, vizážou a muzikou,“ s úsmevom konštatuje Peter Nagy.

Dnes má Peter Nagy na konte desiatky hitov. Skladby „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“ či „So mnou nikdy nezostarneš“ doslova zľudoveli a spievajú si ich fanúšikovia niekoľkých generácií. Peter Nagy patrí medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby 80-tych a 90-tych rokov 20. storočia. Spevák, skladateľ, hudobník, textár, hudobný producent vydal dve desiatky albumov, z ktorých sa predalo vyše dva milióny nosičov! Ten najnovší s názvom "PIANKO" obsahuje 13 piesní v akustických aranžmánoch. Na albume nájdu priaznivci aj bonusovú novinku "50 Žiráf".
Vďaka aranžmánom s klavírom a sláčikovým kvartetom dostali piesne nový život, rozžiarili sa v novom svetle. Napríklad „Poďme sa zachrániť“ je
v trochu v štýle Vivaldi a „Zákony hada“ zase na indický štýl 60-tych rokov,
“ vysvetľuje Peter Nagy.

Viac informácii o Petrovi Nagyovi nájdete na https://www.facebook.com/PeterNagyOfficial/?fref=ts.

Nová pieseň „50 žiráf“.