5. máj, Košice - Klubová sezóna sa po pandémii rozbieha a máj prinesie do Tabačky nielen Hudbu k láske, ale aj audiovizuálnu show či organickú intímnu elektroniku. Vec, Švidraň, Tono S. FVLCRVM a Fallgrapp sú mená, na ktoré sa fanúšikovia  slovenskej hudby môžu tento mesiac tešiť.

Debut roka nezastavila ani pandémia
Hudba k láske je projekt veterána Brančiho Kováča, ktorý mu výrazne pomohol dotvoriť Šimon Švidraň, gitarista a spevák kapiel Darkness Positive, Funkiez či Basie Frank band. Album vychádza z konceptu lásky vo všetkých jej odtieňoch a podobách. Od melancholicko- zahmlenej atmosféry cez veselé, nič neriešiace skladby až po kúsky so silnými osobnými výpoveďami. Na tohtoročných Radio_Head Awards získal album ocenenie Debut roka. Spolu s Vecom a Švidraňom príde do  Tabačky aj legendárny “nevulgárny raper” Tono S. a svoj koncert odohrajú 12. mája.

Premiérová audiovizuálna show producenta FVLCRVM-a
Piatok 13-teho bude patriť jednému z najrelevantnejších a najvyhľadávanejších hudobníkov na poli elektronickej hudby nielen na Slovensku. FVLCRVM sa vracia do Košíc s hybridným live setom a špeciálnou audiovizuálnu show - polopriehľadnej projekcie s navodením ilúzie hologramu. Jeho autorom, ako aj autorom všetkých vizuálov sprevádzajúcich jeho doterajšiu tvorbu, je samotný interpret, keďže dlho pracoval ako grafický dizajnér. Pripravil ju v spolupráci so svetelným dizajnérom Jozefom Čabom.  FVLCRVM odohrá svoje najväčšie hity ako aj nové rave remixmi. Po koncerte je pripravená afterparty East Coast Grooves v podaní lokálnych mien – U|n|know|n|, Olivia, Adrian Csanak a Paradiso Rhythm.

Podmanivá “ostrovná” elektronika
Slovenské hudobné zoskupenie Fallgrapp podmanivo spája elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.  Ich aktuálny album Ostrov ponúka oproti predchádzajúcim albumom ešte bohatší mix štýlov – od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ najviac vyzretým dielom formácie.  Podľa jej zakladateľa a lídra Jureša Líšku ide o najviac vyzreté dielo formácie. Skupina si touto štúdiovkou zachováva trojročný odstup medzi svojimi nahrávkami -  Rieka (2014) a V hmle (2017). To najlepšie z albumov Fallgrapp si fanúšikovia budú môcť vypočuť 20. mája o 20:00 hod.

12.5.2022 -  20:30 hod. - Vec, Švidraň, Tono S.

FB: https://fb.me/e/3skdXHzmB
13.5.2022 -  21:00 hod. - Piatok 13: FVLCRVM AV show / East Coast Grooves
FB: https://fb.me/e/1s2uRM7Ew
20.5.2022 -  20:30 hod. - Fallgrapp (SK)
FB: https://fb.me/e/50oAJ88mU

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.                                     

Zdroj ďalších informácií:
https://www.facebook.com/tabackafanpage/
https://www.tabacka.sk/