Po vydaní debutového albumu Na inzerát sa chlapci z kapely Instinct okrem odohrania desiatok koncertov snažili posunúť svoju tvorbu, aby znela inak než piesne z prvého albumu.
Aj preto prichádza nový singel až po roku od vydania debutového albumu. Čakať sa však oplatilo a nový singel znie naozaj inak. Kapela zvolila nové postupy, nové tempo a dokonca aj trochu pritvrdila. Vypočuť si túto novinku rozhodne stojí za to!

Ako už tradične sa kapela spojila so známym slovenským producentom Randym Gnepom. “Singel vznikal úplne inak ako všetky doteraz. Lukáš mi poslal krátky text a ja som mal jeden klávesový riff, ktorý sa mi k tomu úplne hodil. Vznikla z toho veľmi zaujímava atmosféra, ktorá sa každému z nás páčila. Zbytok sa už dorobil v štúdiu. Randy nás nasmeroval tým najsprávnejším smerom a zo štúdia sme odchádzali s piesňou, ktorá sa na pôvodné demo už skoro ani nepodobala , ale všetci sme boli veľmi spokojní”, hovorí gitarista Miro.


Videoklip sa natáčal v Liberci. Režíroval ho tvorca, ktorý si hovorí ZDNK SPSK a v Českej republike sa podpísal už pod veľa známych videoklipov. Spolupracoval napr. s Atmo Music, Mikolasom Josefom, či Terezou Kerndlovou.

Natáčanie videoklipu je vždy zážitok na celý život.Nikdy neviete, čo presne na vás režisér vymyslí. Už sme hrali napríklad obklopení otvoreným ohňom (singel Na život a na smrť). Tentokrát sme z nástrojov po natáčaní vyklepali pár kíl prachu a našu stylistku stál boj so silným vetrom dve plechovky laku na vlasy, aby ustrážila naše účesy.“ hovorí bubeník Ondřej.


Ja osobne som sa nevedel dočkať momentu kedy klip vypustíme von, pretože spolupráca so Zdeňkom bola jedným z mojich cieľov ako posunúť úroveň naších klipov ešte na vyššiu úroveň a zároveň som sám nadšený z nového singlu, pretože som aj s textom aj s hudbou neuveriteľne stotožnený. dodáva spevák Lukáš.