Bratislava 19. máj 2014 – Dvojitá platina, limitovaná edícia vinylovej platne a standing ovations! Tak to vyzeralo na vypredanom koncerte Jany Kirschner v bratislavskom Ateliéri Babylon. Úspešná speváčka si za najpredávanejšie CD roku 2013 „Moruša Biela“ prevzala dvojitú platinu. Na špeciálnom koncerte, ktorý sa konal pod hlavičkou Orange Music Live, pokrstila Jana Kirschner limitovanú edíciu vinylovej platne!
\"\"

Jana Kirschner je slovenský národný poklad! Opäť to dokázala na koncerte v bratislavskom Ateliéri Babylon. Beznádejne vypredané hľadisko Janka roztancovala skladbami z albumu „Moruša Biela“ – Divná, Sama, Palisády, Z jedného Martina, Iba raz. Potom odpálila speváčka a skladateľka hity Líška, Modrá, Keby si bol môj, Pokoj v duši, Máj krásny máj a Na čiernom koni.

Album „Moruša Biela“ získal už viacero ocenení, medzi nimi nomináciu na Krištáľové krídlo 2013, cenu siete kníhkupectiev Panta Rhei ako najpredávanejší album, ocenenie Zväzu autorov a intepretov ako album roka či cenu Radio Head Awards. Teraz si Jana prevzala za najpredávanejšie CD roku 2013 dvojnásobnú platinovú platňu.

Je dôležité, aby sme boli hrdí na svoju prácu, na svoju hudbu. Vzhľadom na situáciu to slovenskí muzikanti nemajú úplne ľahké. Treba dať ľuďom vedieť, že ten album je úspešný. Dvojitá platina nie je len našim ocenením, ale aj ocenením slovenského poslucháča aj slovenskej scény ako takej,“ teší sa z ocenenia Janka Kirschner.

Úspešná speváčka si pre fanúšikov pripravila ďalšiu lahôdku, „Morušu Bielu“ vydáva ako vinylovú platňu! Obal vinylu vychádza z tej istej grafiky, akú má CD. Vo vnútri nájdu fanúšikovia anglické preklady textov všetkých skladieb, ktoré pripravil Miroslav Rusnák.

Toto je môj prvý vinyl v živote. Moja prvá naozajstná platňa, splnil sa mi sen. Od malička som veľký fanúšik vinylových LP, doteraz mám v tejto podobe všetkých svojich najmilších spevákov. Myslím si, že Moruša Biela rozhodne na vinyl patrí. Verím, že tak ako ja roky opatrujem a teším sa z platní Lennona či Dylana, sa niekto bude tešiť aj z mojej platne,“ neskrýva radosť Jana Kirschner.

Zberateľská rarita vychádza v limitovanom náklade 500 kusov, ktoré sú očíslované a podpísané samotnou speváčkou. Na koncerte pokrstila vinyl vetvičkami stromu moruša Shina z vydavateľstva Slnko Records.

\"\"

Naše cesty s Jankou Kirschner sa prelínajú od roku 1997. Práve strom moruša je pre nás symbolický. Úspech albumu ma veľmi teší, je to fantastické. Bolo to pre nás obrovské prekvapenie, že takýto náročný projekt, aj poslucháčsky aj muzikantsky, zasiahol také veľké publikum. Že si ho kúpili, že to počúvajú, že to stále pokračuje. Teraz v podobe vinylovej platne. Fanúšikovia si ju môžu objednať na www.slnkorecords.sk,“ konštatuje Shina z vydavateľstva Slnko Records.

Na takmer dvojhodinovom koncerte vládla úžasná atmosféra, ku ktorému prispela aj sprievodná kapela pod vedením Eddieho Stevensa. Na záver nechýbali niekoľkonásobné standing ovations a prídavky. Janu Kirschner teraz čakajú letné festivaly, predstaví sa aj na našom najväčšom festivale Bažant Pohoda. Na jeseň pripravuje veľkolepé pokračovanie projektu Moruša. Album aj turné „Moruša Čierna“ predstaví opäť v rámci dlhodobej spolupráce pod hlavičkou Orange Music Live.

Foto: Martina Mlčúchová