Jerguš Oravec oprašuje svoje prvé hudobné počiny vo vlastnej produkcii a prináša zremixovaný singel Vianočný Vinš z roku 2011. Na tvorbe sa podieľal aj detsky zbor Piarissimo.

Kto pozná excentrickosť Jerguša Oravca a jeho tvorbu s gitarovým podpisom, toho milo poteší tento teraz už na jeho štýl nevšedný počin. Vianočný Vinš je tiež ukážkou toho, že hudobná tvorba by nemala byť o škatuľkovaní a klasický „rocker“ môže vydať „nerockovú“ koledu. Nápad na remix Jerguš opisuje: „... prišiel v momente, keď som na vianočných trhoch na Tyršaku počul na x miliónty spôsob prerobené tie isté vianočné pesničky. Hovorím si, že čo neexistujú originálne koledy? A potom ma napadlo že veď ja jednu mám, a ľudia ju až tak dlho nepočuli.“

Vianočný  vinš, je skladba z roku 2011, ktorá predstavuje úplne prvý kompletne samo-produkovaný počin hudobníka. V piesni okrem toho nahral sám všetky nástroje. Vydal sa do Piaristického gymnázia v Trenčíne odkiaľ pochádza a svojpomocne nahral detský zbor Piarissimo. Spoluprácu s detským zborom spätne vníma ako jednu z najviac zaujímavých a hudobne diverzných spoluprác a doplňuje: „Skladba má pre mňa špecifické miesto. Myslím si, že je to fakt pekný vianočný song a ma presne tu vianočnú náladu akú si predstavujem, že by Vianoce mali mať.

Kto je Jerguš Oravec?
Gitarista, klavirista, spevák, textár, hudobný skladateľ a producent, ktorého tvorba zaznela aj na festivaloch ako Sziget, Pohoda a Grape, či na turné Richarda Mullera. Na svojom konte má tiež mnoho medzinárodných ocenení zo súťaží ako European Blues Challenge, Blues Alive či Blues Aperitiv.
Jeho klasická tvorba je fúziou žánrov od blues, pop, garage rock, psychedelic rock, dirty funk až po electro s atmosférou Pink Floyd, Jimiho Hendrixa, Franka Zappu, Deža Ursínyho a Jara Filipa.

Svoje debutové LP „Na Ramenách Otcov“ vydal ako nezávislý umelec vo vlastnej produkcii. Od roku 2015 sa venuje najmä kapele THE YOUNIVERSE, ktorú založil a pôsobí v nej ako frontman a producent.