meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 16.07.2018
Článok

Kapela Dave Brannigan a uverejňuje nový singel

Dave Brannigan je gitarová kapela zo Žiliny, radiaca sa k hudobnému štýlu zvaný indie rock. Ich tvorba je ovplyvnená prevažne britskou a americkou gitarovou hudbou od obdobia vzniku rock n rollu až po súčasnosť. Chalani túto jeseň dosiahli prvú kapelnú métu - 5 rokov a práve tento rok je pre nich zlomový práve preto, lebo sa rozhodli vydať svoj debutový album, ktorý nesie názov "Young Creatures" a tvorí ho prierez celej 5 ročnej tvorby kapely. Album obsahuje 11 skladieb, z ktorých takmer polovica sú novinky, no nájdete tu aj piesne, s ktorými chalani začínali svoje pôsobenie na slovenskej alternatívnej scéne. Ešte pred vydaním debutu dali o sebe vedieť dvomi singlami Golden Mine a Phony Crown.

 

Počas nahrávania sa im dostalo zadosťučinenia, kedy boli nominovaní v prestížnej hudobnej ankete Radio_Head Awards v kategórii Objav roka.

 

Po vydaní albumu si chalani nedožičili odpočinok, práve naopak.  V Pohode_FM live - súťaži Jednou ranou na Sziget sa im podarilo zvíťaziť v súboji s kapelou Papyllon, vďaka čomu tento rok  reprezentovali našu krajinu na najväčšom stredoeurópskom festivale v Európe - SZIGET FESTIVAL.

 

Chalani nedávno zverejnili skladbu s názvom One Good Reason, ktorá uzatvára 11-trackový playlist ich debutu. Nesie sa vo vintage štýle, čo potvrdzuje aj jej vizuál. V klipe pointu hľadať netreba. Je to len sprievodný doplnok piesne a zhotovili si ho svojpomocne. Pieseň je o žene, ktorá sa snaží dostať každého chlapa, ktorého si zaumieni, no jeden muž jej predsa len odolá, odsúdi jej správanie, ale zároveň sa snaží otvoriť jej oči a pomôcť.

 

 

Dave Brannigan sa začiatkom jesene predstaví na festivale Žilina žije, kde vystúpia v Novej Synagóge spolu so skupinami Swan Bride a Billy Barman.

V októbri majú v pláne uverejniť ďalší singel, ku ktorému sa momentálne vyrába videoklip z cesty po Islande.

Pridané dňa: 21.09.2017


Komentáre k článku