Skladbu mali pripravenú už dávnejšie na nový album kapely Heľenine oči, ktorý plánujú vydať v októbri 2021. Hudobne bola dokončená asi pred rokom a čakala už len na otextovanie. Ako teda vznikol text k tejto piesni, prezradil spevák kapely Heľenine oči Martin Mihalčín.

Dlhší čas som hľadal tému, ktorá bude k tejto skladbe adekvátna. A nakoniec som ju našiel, ako inak, v našom okolí. Chtiac či nechtiac sledujem dianie na Slovensku a nedalo sa nevšimnúť si, že od momentu, kedy polícia nemá policajného riaditeľa, je v zatýkaní a odhaľovaní korupcie jednoznačne aktívnejšia, čo je svojím spôsobom smutno-smiešne. A práve z tejto smutno-smiešnej emócie vzišiel asi pred mesiacom finálny text.

Nevníma túto pieseň a text politicky, skôr ako mierne sarkastickú nadsádzku jedného občana, ktorého teší, že v tomto štáte možno budú potrestaní najmä tí, ktorí kradnú vo veľkom a zároveň dopĺňa:
Konečne je jedno, či to sú sudcovia, prokurátori, policajní funkcionári, podvodníci, alebo politici z hociktorej strany. Bolo by krásne, keby to v tomto štáte fungovalo. A predpokladám, že tento môj pocit zdieľa majoritná časť Slovenska. Preto táto pieseň.

Na tvorbe hudobnej časti piesne pracovala celá kapela Heľenine oči, najviac však autorovi hudby a textu Martinovi Mihalčínovi podľa jeho slov tvorivo pomáhal gitarista Jakub Tirčo. Ako hostia v nahrávacom štúdiu sa na nahrávke opäť objavili šikovní hudobníci. Trúbku nahrával Pavol Jeňo a cimbal Anton Konya.
Musím povedať, že je radosť s nimi pracovať, a dúfam, že týmto naša spolupráca neskončila.

Zatiaľ z dôvodu pandemickej situácie vydávame len Lyric video (teda textové video), kapela však k tejto piesni plánuje natočiť aj regulárny klip.
Samostatný plnohodnotný klip k tejto piesni plánujeme natočiť okamžite po ukončení momentálneho lockdownu. Vzhľadom k aktuálnosti textu sme sa rozhodli pustiť ju von čo najskôr aspoň v tejto forme.  Video sme nakrúcali s pomocou nášho kamaráta Paťa Minára v príjemnom prostredí prešovského ProStudia. Za ilustračné zábery ďakujeme Polícii Slovenskej republiky a finálnu úpravu a strih má na svedomí náš gitarista Jakub Tirčo. Skladba sa nahrávala v štúdiu Klaxon a o mix a master sa postaral Martin Migaš.