meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 21.02.2019
Článok

Kapela Slza spojila svoje sily s vynikajúcou speváčkou Celeste Buckingham

Jedna z najpopulárnejších českých popových kapiel Slza spojila svoje sily s našou vynikajúcou speváčkou Celeste Buckingham a vznikol tak pôsobivý československý duet s názvom Na srdci, ktorý má veľké predpoklady nadviazať na úspešné československé duety posledných rokov. Emotívna pieseň, ktorá pochádza z vydareného albumu Holomráz, dokresľuje skvelo spracovaný slow motion videoklip v réžii Radima Věžníka. Už za pár dní budú môcť fanúšikovia kapely počuť túto pieseň aj naživo, pretože Slza vyrazí na svoje prvé halové turné, ktoré odštartuje 28. februára v brnianskej hale Vodova. Okrem nových skladieb na návštevníkov čaká detailne prepracovaná vizuálna show.
 
Na srdci je po Létu lásky druhou piesňou, v ktorej Slza oslovila k spolupráci ďalšieho interpreta. Tentokrát sa ním stala jedna z najlepších slovenských speváčok súčasnosti Celeste Buckingham, ktorej skladba Crushin‘ My Fairytale sa umiestnila v prestížnej hitparáde Billboard a rovnako získala nomináciu v MTV Europe Music Awards za najlepší český/slovenský výkon a pred pár týždňami vydala svoj nový album Bare. Autorom textu skladby Na srdci je dvorný textár Slzy Ondřej Ládek a o prebásnenie slovenskej časti sa postarala pesničkárka Mirka Miškechová.
 
Skladba Na srdci je o rozchode dvoch ľudí, ktorí sa snažia svoj vzťah ukončiť tak, aby v ich mysliach zostal ako krásna spomienka. Príbeh je zobrazený prostredníctvom ich spomienok a má otvorený koniec, takže divák má v jeho výklade voľnú ruku. „Hlavná dejová línia videoklipu sa odohráva na terapeutickom sedení a nakrúcala sa v slow motione, aby sa následne docielilo temnej a surovej nálady scén. A to vyzerá tak, že sa všetko nakrúca do pesničky, ktorá je v dvojnásobne zrýchlenom tempe vrátane spievania. Keď sme takto museli spievať a počúvať skladbu celý deň, vyzeralo to, že budeme všetci musieť vyhľadať terapiu aj v skutočnosti,“ komentuje so smiechom Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik klipu.
 
Jedná sa o textovo aj hudobne silnú skladbu, naviac vo formáte česko-slovenského duetu. Rovnako u samotného klipu sme nechceli nič obyčajné. Preto sme Petra a Celeste zasadili do prostredia kruhovej párovej terapie, kde naplno prebehne ich názorový stret,“ doplňuje autor pôvodného námetu a režisér Radim Věžník.
 
 
Klip sa nakrúcal prevažne na Hradčianskom námestí v nádherných reprezentačných priestoroch Martinického paláca, kam verejnosť bežne nemá prístup. Deň nakrúcania exteriéru bol v tej dobe jediným dňom, kedy v Prahe snežilo, čo perfektne podporilo celkovú atmosféru videoklipu.
 
,,Prácu na tejto úžasnej piesni som si veľmi užila, a to ako v štúdiu, tak aj počas samotného nakrúcania videoklipu. O to viac sa teším, keď si duet so Slzou budem môcť zaspievať naživo. Prvá príležitosť bude Holomráz Tour 2018, v rámci ktorého vystúpim na koncerte v Prahe, Brne a Ostrave, “ dodáva na záver Celeste Buckingham.
 
HOLOMRÁZ TOUR 2018
 
28.2. Brno-Královo Pole -  Sportovní hala Vodova
1.3. Zlín - Sportovní hala Euronics
2.3. Ostrava – Zábřeh  - Ostravar Vítkovice
7.3. Praha 9 - Arena Sparta
8.3. Hradec Králové  - Sportovní hala Slavia
9.3. Liberec  - Dům kultury Liberec
21.3. České Budějovice  - Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice
22.3. Plzeň 2-Slovany  - Sportovní hala Lokomotiva
 
Predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.cz. K dispozícii je limitované množstvo vstupenie
Pridané dňa: 05.02.2018


Komentáre k článku