V pondelok 27. júla zverejnila kapela Le Payaco v poradí už druhý videoklip z nového albumu Pohybliví v nehybnom, ktorý vyšiel nedávno vo vydavateľstve Bruuder Records. Videoklip ku skladbe Pomaly domov z dielne režiséra Braňa Vinczeho zachytáva kapelu v LVGNC Studios pri poslednej januárovej nahrávacej session. "Braňo za nami chodil do štúdia a všetko dokumentoval. Niekoľko fotiek si našlo miesto aj v booklete cédečkovej verzie. Bol pri tom, keď sme práve nahrávali skladbu Pomaly domov. Tú sme si tesne predtým, ako poslednú priniesli z chalupy, kde sme dotvárali ešte nejaké stopy na album.

Fotil a natáčal nás, a je z toho autentický videoklip, ktorý zachytáva vznik celej nahrávky – jednoducho tak, ako to máme vo zvyku – naraz a spolu. Teraz všetci môžu vidieť, ako naše nahrávky vlastne vznikajú.", hovorí Tomáš Sloboda.

Videoklip zachytáva poslednú nahrávaciu session, kde kapela nahrávala poslednú skladbu, ktorá sa paradoxne stala prvou – otváracou skladbou albumu. "Boli sme vtedy vo veľmi dobrom tvorivom rozpoložení. Album sme mali hotový a takmer celý zmixovaný, ale niečo nás ešte ťahalo na pár dní na chalupu a dnes vieme, že dôvodom bola skladba Pomaly domov. Asi najväčší podiel na jej vzniku má z môjho pohľadu biela Gretschka, ktorú som si na chalupu požičal od Yxa. Vytiahol som ju z puzdra, začali sme len tak hrať a za pár minút bola pesnička hotová. Úžasný nástroj. Musel som si ju potom požičať aj do štúdia, takže v tom klipe, to je ona, s jej nezameniteľným zvukom", spomína na nahrávanie Tomáš Sloboda.


Le Payaco zahrajú na Slovensku viac ako trinásť koncertov
Skupinu Le Payaco môžete v najbližšej dobe naživo vidieť už tento štvrtok 30. júla v In Parku (Incheba – Bratislava), v piatok 31. júla v Modre ( Nádvorie historickej radnice ) a na ďalších letných akciách, ktoré kapela postupne uverejňuje na svojich profiloch na sociálnych sieťach. Na jeseň odštartujú vlastné turné po celom Slovensku pod názvom “Pohybliví v nehybnom Tour 2020", kde ponúknu úplne nový koncertný program, na ktorom sa ako hosť zúčastní aj multiinštrumentalista, skladateľ a zakladajúci člen kapely The Youniverse Jerguš Oravec.  Tour odštartuje 24. septembra 2020  v bratislavskom klube MMC, v ktorom sa uskutoční aj pre pandémiu COVID-19 preložený krst albumu Pohybliví v nehybnom. Vstupenky na Pohybliví v nehybnom Tour sú dostupné cez portál Predpredaj.sk

Najbližšie koncerty:
30. 7. Bratislava ( Incheba  InPark 19:00 )
31. 7. Modra ( Nádvorie historickej radnice 21:00 )
1.8. Donovaly ( parkovisko pred Donovalským pivovarom 15:00 )
6.8.  Piešťany (Mini Grape / Park duševného zdravia, amfiteáter 17:00 )
14.8. Trebatice  ( Hody, motokárová draha AKM )
28. 8.  Bojnice ( Ihrisko pod Farou )
12.9. September Lučenec ( Svet v meste )

Pohybliví v nehybnom Tour 2020
24.9. MMC BRATISLAVA – Krst albumu
26.9. LÚČ TRENČÍN
02.10. RC Mlyn MARTIN
03.10. QUEEN´S PUB PÚCHOV
08.10. Bombura BREZNO
9.10. Záhrada BANSKÁ BYSTRICA
28.10. Malý Berlín TRNAVA
30.10. Bašta –KKC – BARDEJOV
31.10. Kasárne-Kultúrpark - KOŠICE

Všetky termíny koncertov tu http://lepayaco.sk/#koncerty
Instagram: https://www.instagram.com/lepayacoofficial/