Skupina Tublatanka prináša pre fanúšikov novú pieseň V pevnosti lží. Chytľavá  rocková balada pochádza z aktuálneho albumu Uprostred chaosu. Autorsky sa na piesni V pevnosti lží podieľala Mirka Ďurindová. Manželka speváka, gitaristu a frontmana skupiny Maťa Ďurindu napísala text aj zložila hudbu. Vypočujte si novinku s naliehavým odkazom o neprávosti, podvode a klamstve!

Tublatanka je na scéne 40 rokov a na konte má 12 štúdiových albumov a množstvo megahitov. V minulom roku vyšlo rockovej legende nové CD a LP Uprostred chaosu s pätnástimi piesňami. Okrem toho vydala v reedícii vydavateľstva Opus prvých šesť albumov na vinylových LP platniach a CD nosičoch z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. A práve z albumu Uprostred chaosu pochádza aktuálna novinka V pevnosti lží. Text piesne je intímna spoveď o neprávosti, podvode a klamstve. Človek neraz musí prekročiť svoj vlastný tieň, keď ho jeho vnútorný kompas vedie nesprávnym smerom. Túži zrúcať hradby a nechce byť viac zamknutý v pevnosti lží. Chce spoznať pravdu.

"Keď mi Mirka po prvýkrát doma na gitare zahrala túto pieseň, bol som nadšený z naliehavosti a citlivosti melódie. Spolu sme si pieseň dookola hrali na gitarách, aranžovali ju a hľadali vhodné spevácke vokály. Pieseň sa mi od prvej chvíle páčila a požiadal som manželku, aby som ju mohol nahrať na pripravovaný nový album Tublatanky," prezradil frontman kapely Maťo Ďurinda.

Pieseň V pevnosti lží vznikala najprv v skúšobni, kde členovia Tublatanky nahrali demo verziu hudby. Potom podľa vyžarovanej nálady skladby Mirka Ďurindová urobila text piesne, inšpirovaný napätou atmosférou v našej spoločnosti ako i v medziľudských vzťahoch.

V piesni V pevnosti lží hosťuje na klávesové nástroje Zoli Tóth, ktorý svojou hrou  dotvoril charakteristickú naliehavú atmosféru piesne. Novinku sme nahrali v štúdiu Randal, kde Zoli Tóth nahrával všetky moje spevy na album Uprostred chaosu ako hudobný supervízor,“ vysvetľuje vznik piesne Maťo Ďurinda.

Tublatanka má za sebou skvelý koncert v Bratislave, kde sa na jednom pódiu ocitla s legendárnym Alicom Cooperom. Aktuálne sa Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser pripravujú na festivalové leto.

"Na všetky letné festivaly, kde koncertujeme s Tublatankou sa teším. Je to môj život už vyše štyridsať rokov. Zahráme tie najlepšie piesne. Nemôžeme vynechať rockové odpaľovačky Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír, Žeravé znamenie osudu či Vo veľkej škole dní," neskrýva radosť Maťo Ďurinda.

Tublatanka vystupuje na letných festivaloch v Čechách, ale zahrá aj 28. júna na slovenskom festivale Rock pod kameňom v Snine, 18. augusta na Trenčianskom hrade a 29.augusta v Liptovskom Hrádku. Letné festivaly ukončí 30. augusta v amfiteátri v Senci na spoločnom koncerte so skupinou Kollárovci.

Všetky informácie o Tublatanke nájdete na https://www.tublatanka.sk/oficialna-webova-stranka