Stálica československej hudobnej scény, Lucie Bílá, svojich fanúšikov každoročne obdarúva svojimi vianočnými koncertami pod tradičným názvom Bílé Vánoce Lucie Bílej, inak to nebude ani tento rok. Jedna z najvýraznejších tvárí československej hudobnej scény, ktorá sa pravidelne a rada vracia koncertovať na Slovensko, si pre fanúšikov pripravila aj tento rok sériu koncertov predvianočnom čase, ktoré mali veľký úspech aj v minulosti. Preto sa s nimi Lucie na Slovensko opäť vracia.

Spoločne s klaviristom a hudobným producentom Petrom Maláskom pre túto príležitosť vybrali zostavu songov, ktoré patria medzi celosvetovo najúspešnejšie melódie dokonale ladiace s tými najkrajšími dňami v roku.  Po celoročnom koncertovaní a účinkovaní v muzikáloch sa  Lucie Bílá už niekoľko rokov predstavuje v jemnejšej forme. Svojim fanúšikom tak spríjemňuje predvianočný čas tradičnými vianočnými koncertmi, z ktorých dýcha láska, pokoj a kúzelná atmosféra blížiaceho sa Štedrého dňa. Repertoár týchto koncertov je prispôsobený práve tomuto čarovnému obdobiu.

Milujem vôňu Vianoc, ich láskavosť a nehu, ktorú vzbudzujú v ľuďoch a ich kúzlo, ktoré sa snažím preniesť aj do svojich koncertov. Vianočné turné, ktoré s mojím tímom chystáme, bude láskyplným pohladením nielen pre ľudí, ktorí za nami prídu, ale aj pre mňa. Keby som mohla, spievam vianočný repertoár po celý rok,“ hovorí s úsmevom Lucie Bílá.

V dokonale premyslenej koncertnej logike a mimoriadnej hudobnej kvalite budú fanúšikovia môcť počuť songy z oboch vianočných albumov. Od svetoznámych amerických štandardov typu Rolničky, Lední šou alebo Šťastné svátky v ten den cez modernú českú klasiku Purpura či tradičný Slyš chór až po piesne s chrámovým alebo klasickým nádychom ako sú Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria. Bonbónikom je Desatero, nepochybne kultový song Hallelujah z repertoáru Leonarda Cohena. Spevácky brilantné, aranžérsky dotiahnuté vianočné potešenie, aké vie poskytnúť len Lucie Bílá a jej výborní spolupracovníci.

Vystúpi v dvanástich slovenských mestách a turné vyvrcholí 16. 12. v bratislavskom NTC s Orchestrom a zborom Petra Maláska, českým chlapčenským zborom BONI PUERI, ako hosť vystúpi aj Jan Bendík, s ktorým speváčka naspievala nový duet s názvom Jednu malou chvíli. So Slovenskom sa Lucie rozlúči na druhý deň 17. 12. v Partizánskom.

Vstupenky  na vianočné turné Lucie Bílé nájdete na www.ticketportal.sk.

Vianočné koncerty Lucie Bílé majú vždy neopakovateľnú atmosféru. Speváčka hovorí: „Zoberte niekoho, koho máte radi a prídite za mnou, urobíme si spolu prekrásne Vianoce!

28.11.2022 -  ŽILINA, Dom odborov
Bílé Vánoce Lucie Bílé ŽILINA - Vstupenky

29.11.2022 -  KOŠICE, Dom umenia
Bílé Vánoce Lucie Bílé KOŠICE - Vstupenky

30.11.2022 -  MICHALOVCE, Evanjelicky kostol
Bílé Vánoce Lucie Bílé MICHALOVCE - Vstupenky TU

1.12.2022 - LUČENEC, Kino Apollo
Bílé Vánoce Lucie Bílé LUČENEC - Vstupenky TU

2.12.2022 - RUŽOMBEROK, Kultúrny dom A. Hlinku
Bílé Vánoce Lucie Bílé RUŽOMBEROK - Vstupenky TU

3.12.2022 - BANSKÁ BYSTRICA, Evanjelicky kostol
Bílé Vánoce Lucie Bílé BANSKÁ BYSTRICA - Vstupenky TU

4.12.2022 - NITRA, PKO Nitra
Bílé Vánoce Lucie Bílé NITRA - Vstupenky TU

7.12.2022 - SEREĎ, Dom kultúry
Bílé Vánoce Lucie Bílé SEREĎ - Vstupenky TU

8.12.2022 - TRENČÍN, Dom armády
Bílé Vánoce Lucie Bílé TRENČÍN - Vstupenky TU

9.12.2022 - PIEŠŤANY, Dom umenia
Bílé Vánoce Lucie Bílé PIEŠŤANY - Vstupenky TU

16.12.2022 - BRATISLAVA, NTC Arena
Bílé Vánoce Lucie Bílé BRATISLAVA - Vstupenky TU

17.12.2022 - PARTIZÁNSKÉ, Mestská športová hala
Bílé Vánoce Lucie Bílé PARTIZÁNSKÉ - Vstupenky TU


Koncert s Orchestrom a zborom Petra Maláska, Českým chlapčenským zborom BONI PUERI, a Jan Bendík -  16.12.2022 Bratislava NTC
Koncert s Orchestrom a zborom Petra Maláska, Jan Bendík - 17.12.2022 Partizánske