Česká speváčka Lucie Bílá pripravila pre svojich fanúšikov s predstihom vianočný darček. Presne v  prvú adventnú nedeľu vydala videoklip k novej piesni „O Vánocích“. Pesničku zložil pre legendárnu umelkyňu Jan Pokorný alias Pokáč. Po úspešnom hite „Dobrý kafe“ ide o druhý spoločný singel známeho českého pesničkára a 21-násobnej zlatej slávice.
 
Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku, a tak som chcela k tohtoročným sviatkom urobiť sebe i fanúšikom radosť niečím výnimočným. Nemohla som teda osloviť nikoho iného než práve skvelého Pokáča, s ktorým som spolupracovala už na pesničke ‚Dobrý kafe‘ a tiež na texte k duetu s Janom Bendigom ‚Jednu malou chvíli‘. Spoločne sme vytvorili kúzelnú vianočnú pieseň, ktorá – dúfam – pohladí po duši a zároveň pripomína, že rodina, deti a priatelia by pre nás všetkých vždy mali byť na prvom mieste, a to nielen v čase Vianoc,“  hovorí Lucie Bílá o vianočnej piesni.

Režisérom nového videoklipu je Lukáš Rejmon, ktorý pre Bílú natočil tiež klipy k piesňam „Fénix“ a „Jednu malou chvíli“. Nakrúcanie prebiehalo na niekoľkých neobvyklých lokáciách ako je napríklad Kostol svätého Bartolomeja v pražských Kyjích. Po boku Lucie Bílej sa v klipe objaví tiež detský chlapčenský zbor Boni Pueri. Pozorný divák však v klipe zaznamená viac známych tvárí…
 
Kúzlo Vianoc pre mňa spočíva predovšetkým v tom, že sviatky trávime s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Som preto rada, že si v mojom klipe zahralo toľko ľudí, ktorých si vážim a s ktorými je mi dobre.V záberoch sa objaví nielen autor piesne Pokáč, ale napríklad tiež úplne prvá predstaviteľka rozprávkovej Popolušky Eva Hrušková s manželom Janom Přeučilom, cukrár Josef Maršálek, moje báječné kolegyne z muzikálu Maminy, ktorý práve hráme v Divadle Lucie Bílej, a samozrejme moja rodina a priatelia,“ teší sa Lucie Bílá.
 
Pieseň „O Vánocích“ nebude chýbať ani na tradičnom vianočnom turné „Bílé Vánoce Lucie Bílé“. V rámci turné speváčka v nadchádzajúcich týždňoch navštívi 28 českých a slovenských miest.

28.11.2022 -  ŽILINA, Dom odborov
Bílé Vánoce Lucie Bílé ŽILINA - Vstupenky

29.11.2022 -  KOŠICE, Dom umenia
Bílé Vánoce Lucie Bílé KOŠICE - Vstupenky

30.11.2022 -  MICHALOVCE, Evanjelicky kostol
Bílé Vánoce Lucie Bílé MICHALOVCE - Vstupenky TU

1.12.2022 - LUČENEC, Kino Apollo
Bílé Vánoce Lucie Bílé LUČENEC - Vstupenky TU

2.12.2022 - RUŽOMBEROK, Kultúrny dom A. Hlinku
Bílé Vánoce Lucie Bílé RUŽOMBEROK - Vstupenky TU

3.12.2022 - BANSKÁ BYSTRICA, Evanjelicky kostol
Bílé Vánoce Lucie Bílé BANSKÁ BYSTRICA - Vstupenky TU

4.12.2022 - NITRA, PKO Nitra
Bílé Vánoce Lucie Bílé NITRA - Vstupenky TU

7.12.2022 - SEREĎ, Dom kultúry
Bílé Vánoce Lucie Bílé SEREĎ - Vstupenky TU

8.12.2022 - TRENČÍN, Dom armády
Bílé Vánoce Lucie Bílé TRENČÍN - Vstupenky TU

9.12.2022 - PIEŠŤANY, Dom umenia
Bílé Vánoce Lucie Bílé PIEŠŤANY - Vstupenky TU

16.12.2022 - BRATISLAVA, NTC Arena
Bílé Vánoce Lucie Bílé BRATISLAVA - Vstupenky TU

17.12.2022 - PARTIZÁNSKÉ, Mestská športová hala
Bílé Vánoce Lucie Bílé PARTIZÁNSKÉ - Vstupenky TU

www.luciebila.com
https://LucieBila.lnk.to/OVanocich

Foto: Patrik Černoch