Jedná sa o režijný a scenáristický debut Pavla "Hiraxa" Baričáka. Ako sa sám vyjadril, "pieseň má hlavne pobaviť, veď sa jedná o cover od Vrbovských vŕb. Tu sa chceme poďakovať hlavne Braňuškovi a Andrejovi Jobusovi za pomoc pri nahrávaní folkových pasáží v piesni, ktorú sme zložili z ich dvoch šlágrov. Text som prepísal ja, nepoužili sme ich Čapila, zabila."

Videoklip piesne sa natáčal vo Veľkej Fatre, v centre mesta Martin, v pivárni Smíchov a v popradských Baliarní obchodu. Zahral si v ňom samotný Hirax, ale aj poet, prozaik a hudobník  Ján Marton, či martinská pôrodná doktorka Denisa Šimová. Komparz v pivárni stvárnili samotní členovia skupiny Ramchat.

"Hrubý námet vymyslel Janko, scenár sme už potom rozpitvali spoločne. Neviem, či nie priveľa zložitý... Keď som strihal obrazový materiál k piesni, stratil som od danej veci odstup," vyjadril sa Hirax.

Pieseň si môžete pozrieť tu:

Martinčanov môžete najbližšie vidieť 22. júna na martinskom festivale KrutoFest, ktorý sa uskutoční na martinskom kúpalisku za účasti kapiel ako GRAI (Rusko, Tatária), Vendeta, Strigôň, Wolfarian, Sorgoth, F.O.B., Podpoľanica atď.