Nestáva sa často, že počujeme o niekom zo Slovenska v spojení s velikánmi svetovej hudobnej scény. Harfista Michal Matejčík je ale výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo, pretože sa mu podarilo spolupracovať so samotným George Michaelom a doprevádzať ho na jeho “Symphonica” turné.

Minulý týždeň sme o ňom počuli v spojení s domácou kapelou HT (Hoten Toten), keď predstavili svoj singel “Cukrová bábika” v klavírnej úprave, produkovaný práve Matejčíkom. (skladbu si vypočujte tu dole)

Teraz ale prichádza správa, že Michal odohrá 20.12. špeciálny harfový koncert zložený iba zo skladieb Depeche Mode (info prinieslo na svojich stránkach Rádio FM). Zdá sa, že pôjde naozaj o lahôdku, pretože skladby Depeche Mode sú u nás dobre známe a nie je ich až tak ľahké prerobiť do harfového šatu. Do štúdia č.5, kde sa bude koncert konať, môžu záujemci prísť osobne - vstup je zdarma. Ostatní si môžu koncert vypočuť v priamom prenose od 20h na Rádiu_FM vo štvrtok 20.12. a načerpať príjemnú vianočnú atmosféru. Rozhovor s Michalom Matejčíkom si vypočujte tu dole v prehrávači a pod ním video z vystúpenia na Depeche Mode párty.