Sydney, Austrália, 12. február 2024. AC/DC, legendárna skupina, ktorá predáva niekoľko miliónov albumov, dnes nadchla milióny fanúšikov ohlásením „POWER UP“ European Tour.

Na turné 'POWER UP', pomenovanom podľa ich posledného štúdiového albumu, ktorý sa dostal na 1. miesto v 21 krajinách, skupina odohrá toto leto 21 koncertov - v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Holandsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Anglicku, Slovensku, Belgicku, Francúzsku a Írsku.

POWER UP“ bude prvým turné skupiny v Európe po ôsmich rokoch a uvidíte ich vystupovať na niektorých z najväčších štadiónov na celom kontinente.

AC/DC naživo v Bratislave 21. júla na letisku Vajnory – Staré letisko!

Vstupenky NA AC/DC do Bratislavy budú dostupné od 16. februára 2024

AC/DC začali svoju cestu 31. decembra 1973 v nočnom klube Chequers v Sydney, Austrália. Sú jednou z najvplyvnejších rockových skupín v histórii, s viac ako 200 miliónmi predaných albumov po celom svete. Ich album „Back In Black“ je najpredávanejší album všetkých čias s celosvetovým predajom 50 miliónov kópií. AC/DC boli uvedení do Rock and Roll Hall of Fame® v roku 2003 a do Siene slávy Music Victoria Awards v ich rodnej Austrálii. Kapela pokračuje vo vystupovaní na štadiónoch po celom svete, predáva milióny albumov ročne a generuje miliardové streamy.

Na počesť 50-ročného výročia najväčšej rock and rollovej kapely na svete AC/DC vystúpia – Angus Young na sólovej gitare, spevák Brian Johnson, rytmický gitarista Stevie Young, bubeník Mam Laug a nový basgitarista, ktorý prevzal miesto po Cliffovi Williamsovi. Sú späť, aby si zahrali pre množstvo oddaných fanúšikov, ktorých počet každým rokom rastie.