31. ročník Víkendu atraktívneho divadla prináša pestrý intelektuálny program pre milovníkov divadla, diskusií a najmä kvalitnej hudby. Od 6. - 10. novembra vystúpia v Dome kultúry ŽSR domáce ale aj parížske hviezdy!

Festival začína v stredu o 18:00 premiérou drsného filmu Zuzany Piussi “Ukradnutý štát”.
Vo štvrtok pokračuje diskusiou intelektuála Michala Havrana na tému nežnej revolúcie, po ktorej vystúpi Bolo nás jedenásť. Hudobné klenoty tria Lasica - Satinský - Jaro Filip zaspieva celá plejáda slovenských hviezd od Milana Lasicu, cez Michala Kaščáka, Braňa Jóbusa, Laskyho zo skupiny PARA, Juraja Podmanického z Billyho Barmana, Petra Lipu až po Dorotu Nvotovú a ďalších.

V piatok bude reflektovať dnešnú čudnú až nestráviteľnú realitu divadlo GUnaGU svojou hrou “Taxi Bratislava” a večer vystúpia kultoví Bez ladu a skladu.

Chýbať nebudú ani diskusie, a to či už ako spomienky na novembrové dni roka 1989, ale aj ako reflexie súčasnosti. Diskutovať budú Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martinky Kušnírovej, snúbenice rovnako zavraždeného novinára Jána Kuciaka, Fedor Gál, Péter Hunčík, Břetislav Rychlík, priami aktéri revolúcie v roku 1989, Viliam Pichler, študentský líder revolúcie vo Zvolene, Peter Bárdy, šéfredaktor webu Aktuality.sk, a ďalší hostia.

Festival uzavrie Hrana, emotívna hudba Mareka Brezovského, ktorú zahrajú uznávaní slovenskí inštrumentalisti ako Oskar Rózsa, Vladislav “Slnko” Šarišský, či Marián Slávka.

Celý program Víkendu atraktívneho divadla nájdete tu.
Lístky na jednotlivé dni, ale aj zvýhodnenú permanentku na celý festival, si môžete kúpiť teraz v sieti TicketLive.