meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov   |  Predaj - FM Parfémy
Meniny ma , zajtra má , dnes je 23.09.2017
Článok

Olympic vydáva nový album Souhvězdí romantiků

Už dnes, 6. novembra vychádza skupine Olympic posledný diel trilógie „Souhvězdí“, a to „Souhvězdí romantiků“. Na novom albume populárnej kapely sa tentokrát objavia aj nečakaní hostia: huslista Pavel Šporcl, jazzový trubkár Laco Déczi, violončelista Jiří Bárta a hráč na fúkaciu harmoniku Vladimír Papež. 
 
Zdroj foto: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2015
 
Trilógia souhvězdí vznikla na tlačovke k albumu Souhvězdí šílenců, kde som úplne spontánne povedal, že pôjde o trilógiu ... A nakoniec som rád, že to tak dopadlo ..." glosuje vznik projektu Petr Janda. Nahrávka je záverečným dielom novej trilógie obľúbenej skupiny. Po „šílencích“ a „drsňácích“ prichádzajú „romantici", ako to však už u Petra Jandy a celej kapely Olympic býva, nič nie je dogma. 
 
Názov môže zavádzať k predstave o prevahe zamilovaných balád, no hoci tu fanúšikovia pomalé piesne skutočne nájdu, celý album je veľmi pestrý.
  
Výhradný skladateľ a sólový spevák Petr Janda má pocit, že ide o jeho najsilnejšiu piesňovú zostavu za ostatné roky - a nemýli sa. Pri tradičnom letnom komponovaní hudby sa mu dostalo textov aj od Aleše Brichty, Miroslava Černého, Ondřeje Fencla, Vlasty Henycha, Pavla Chrastiny, Eduarda Krečmara či Karla Šípa, a tri pesničky sú čisto autorské.
 
Olympic v aktuálnej, ustálenej zostave skvele hrá a spieva všetky hudobné nápady, a to od balád s občasnou trochou paliny Láska má bejt akorát, Asi to byl správnej flám alebo Láska je někdy černá, cez refrénovku Tak jdem hrát, retro boogie Bourák, rockový „skoro“ šansón Lampión či Nám to neva, až po krásny záverečný výdych Nemám žádnej plán. Tam môžete počuť husle Pavla Šporcla, ktorý - popri violončele Jiřího Bártu, fúkacej harmonike Vladimíra Papeže a trubky Laca Décziho - v štúdiu doplnil zostavu: Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl.
 
Legendárny Olympic nevykazuje ani po rokoch únavu materiálu. Práve naopak. O ďalšie dve dekády starší Janda si našiel dôveryhodnú pozíciu rockera v rokoch, ktorý sa plný energie pozerá výlučne vpred. Posledný diel „souhvězdné“ trilógie, to je 14 nových, nielen romantických olympických piesní! Album bude pokrstený na koncerte 24. novembra v Malostranské Besedě.
 
TRACKLIST
Olympic/ Souhvězdí romantiků
 
1.  Nech si o tom zdát (Petr Janda/ Pavel Chrastina)
2.  Krteček (Petr Janda/ Aleš Brichta)
3.  Láska má bejt akorát (Petr Janda/ Karel Šíp)
4.  Tak jdem hrát (Rockový šílenství) (Petr Janda/ Eduard Krečmar)
5.  Asi to byl správnej flám (Petr Janda/ Karel Šíp)
6.  Amoleta (Petr Janda/ Petr Janda)
7.  Lampión (Petr Janda/ Ondřej Fencl)
8.  Život je vzácný dar (Petr Janda/ Eduard Krečmar)
9.  Bourák (Petr Janda/ Petr Janda)
10.  Mimino (Petr Janda/ Ondřej Fencl)
11.  Opilej touhou (Petr Janda/ Vlasta Henych)
12.  Láska je někdy černá (Petr Janda/ Ondřej Fencl)
13.  Nám to neva (Petr Janda/ Miroslav Černý) Vzpomínka na Mirka Berku
14.  Nemám žádnej plán (Petr Janda/ Petr Janda)
 
Pridané dňa: 06.11.2015


Komentáre k článku