V sobotu, 21. septembra, sa v Banskej Bystrici v klube 77 uskutočnilo finále celoslovenskej hudobnej súťaže Bystrické tóny. Každý z 15-tich finalistov odohral jednu vlastnú skladbu, počas ktorej sa snažili všetci predviesť svoje maximum. Najlepšou speváčkou sa stala Diana Hokšová z kapely Stripless. Práve ich pesnička Uprostred chaosu získala aj ocenenie Najlepšia skladba.
V kategórii najlepšia kapela sa z úspechu môže tešiť čisto ženské zoskupenie s názvom Poison Candy.

\"\"

Najlepším spevákom sa stal Ján Svetlan Majerčík. Cenu za najlepší text získal spevák a textár Ivo Gál z kapely Humanoid za skladbu Deti, ktorej je autorom.

O víťazoch rozhodla hviezdna porota v zložení:
Lenka Dusilová– speváčka, skladateľka, hudobníčka a producentka
Martin Valihora –uznávaný bubeník na medzinárodnej úrovni
Oľga Záblacká– speváčka, textárka, kreatívny producent
Janka Kozáková– speváčka, skladateľka
Peter Dobrík– skladateľ, hudobník a producent
Roman ,,Galo\" Galvánek– spevák, hudobník (O.B.D.)
Rastislav Škrinár– hudobník, majiteľ hudobného klubu
Atila Béreš –hudobník, majiteľ hudobného obchodu

\"\"

Som veľmi spokojná s tým, ako to celé prebehlo. Kapely ma z inštrumentálnej a aj autorskej stránky naozaj prekvapili.
Rozhodovanie poroty bolo dosť ťažké, radili sme sa neuveriteľné 2 hodiny :-).
Nakoniec sme sa dohodli, ale môžem prezradiť, že výsledky v niektorých kategóriách boli veľmi tesné. Ale boli aj kategórie, kde sme sa dohodli úplne jednoznačne,“ prezradila o akcii organizátorka súťaže Janka Kozáková..

Víťazi jednotlivých kategórií získali možnosť nahrať singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu PJ SOUND STUDIO pod vedením hudobného producenta Peťa Dobríka z kapely MUKATADO. Skladby oficiálne vyjdú na kompilačnom CD, ktoré bude odprezentované v slovenských médiách. „Nakoniec sme sa dohodli, že každý víťaz si nahrá 2 pesničky,“ milo prekvapila Janka Kozáková. Zároveň dodala, že kompiláciu s víťazmi začnú nahrávať ešte túto zimu, oficiálne vyjde budúci rok.

Keďže kapely boli naozaj na vysokej úrovni, porota sa rozhodla udeliť ďalšie dve špeciálne ceny. Speváčke Dorote Ideas Kluvancovej za uveriteľnosť a kapele Peacock ball za najlepšie koncertné prevedenie,“ dodala Janka.

\"\"

Člen poroty Rastislav Škrinár, ktorý je aj organizátorom letného hudobného festivalu, si zároveň z finalistov mal vybrať jednu kapelu, ktorá si na ňom zahrá. Nakoniec sa rozhodol, že dá šancu viacerým, a tak túto možnosť získala speváčka Dorota Ideas Kluvancová a kapely Peacock ball a Poison Candy.

O víťazstvo v súťaži bojovalo 15 kapiel: Boom, Lenka Piešová & Band,Lavalier, Klady kľudu, Ján Svetlan Majerčík, Dorota Ideas Kluvancová, Goodbye Guns, Stripless, Peacock ball, Poison Candy, Just, Fruit me lite, Humanoid, Haťo & Error a Polyphonix.

Projekt pripravila umelecká agentúra IMIKO SLOVAKIA, s.r.o., v spolupráci s nahrávacím štúdiom PJ SOUND STUDIO a vydavateľstvom PJ RECORDS a hudobninami BIG MUSIC.