Na Slovensko v roku 2022 zavíta hneď niekoľko interpretov svetového formátu. Bude medzi nimi aj váš obľúbený spevák, speváčka alebo skupina? Aby ste sa poriadne pripravili a ukázali, že ste ozajstný fanúšik, mrknite sa na merch týchto interpretov a kúpte si napríklad dámsku mikinu s logom vašej obľúbenej skupiny. A ktoré koncerty by ste nemali zmeškať?
 
Hudobnými cenami ovenčený anglický spevák STING pricestuje na jar 2022 s turné MY SONGS na východ Slovenska. Koncert  odohrá v košickej Steel Aréne už 13. marca 2022. 17-násobný držiteľ ceny Grammy  sa predstaví so skladbami, ktoré napísal počas svojej plodnej kariéry, či už so skupinou The Police, alebo ako sólový umelec. Návštevníkov podujatia  zoberie na hudobnú cestu časom vďaka hitom ako Fields of Gold, Shape of My Heart, Roxanne a Demolition Man, ktoré zvýrazňujú nezabudnuteľnosť tejto šou. Návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na hity Englishman in New York, Every Breath You Take, Message in a Bottle a mnoho ďalších. Vstupenky na Stinga v Košiciach TU

Skvelou správou pre slovenských fanúšikov je koncert OneRepublic v Bratislave, ktorý sa  sa uskutoční 7.5.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Americká pop-rocková skupina OneRepublic sa preslávila vďaka spolupráci s producentom Timbalandom a ich spoločnej skladbe Apologize. V priebehu svojej kariéry potvrdila kapela veľkú popularitu tiež úspechmi hitov Wherever I Go, Love Runs Out, All The Right Moves,  Secrets, či Counting Stars. Setlist nadchádzajúceho turné bude vyskladaný práve najúspešnejšími piesňami z repertoáru tohto zoskupenia z Colorada, ako aj novinkami z albumu HUMAN.

Svoj špeciálny koncert koncom marca odohrá HANS ZIMMER v Bratislave s novou show. Najznámejši autor filmovej hudby vystúpi v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu s kapelou, orchestrom a speváckym zborom 5.marca 2022. Medzi jeho najnovšie projekty patria filmové soundtracky veľkých hollywoodských produkcií ako Wonder Woman 1984, Dune, Top Gun: Maverick, či James Bond - No Time To Die

Na trošku komornejšiu nôtu zahrá  koncom mája 2022 jeden z najznámejších huslistov sveta. Koncerty Andrého Rieu sú opisované ako  ohňostroj emócií. Počas koncertov  nechýba množstvo prekvapení, humoru a medzinárodných sólistov najvyššej kvality. Spolu so 60-členným Orchestrom Johanna Straussa, najväčším vlastným orchestrom na svete, rozozvučí  bratislavský zimák melódiami rôznych hudobných žánrov. Nebude chýbať ani zvuk valčíka, vďaka ktorému si holandský umelec vyslúžil prezývku kráľ valčíkov. Slovenské publikum svojím talentom ohromí 31.5.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Pre milovníkov roku máme dobrú správu – v polovici júna sa môžu tešiť na rockovú skupinu Red Hot Chili Peppers, ktorá vystúpi na festivale LOVESTREAM. RHCP na festivale odohrajú koncert v nedeľu podvečer, preto je treba si zaobstarať lístok aspoň na tento deň. Okrem iného sa však predstavia aj mená ako Dua Lipa alebo slovenské a 4eské skupiny IMT SMILE, Kryštof či Lucie.

Temperamentná speváčka LP Američanka talianskeho pôvodu s nezameniteľným hlasom a imidžom sa vracia na Slovensko, kde odohrá vlastný koncert v NTC Aréne 12. júla 2022.

Dobrú správu prinášame aj pre fanúšikov tvrdej muziky. Nespútaní muzikanti z hudobnej formácie Slipknot, známi svojimi vystúpeniami v maskách, pricestujú do Bratislavy s  európskym túrné We Are Not Your Kind, na korom spolu s fanúšikmi oslávia úspechy posledného, rovnomenného albumu. Premiérové vystúpenie legendárnej formácie sa uskutoční 3.8.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky na koncert Slipknot v Bratislave TU.
Vychýrený Cirque du Soleil už v septembri 2022, spolu so slovenským publikom, odprevadí hlavnú postavu Klauna k nebeskej bráne. Čo sa deje medzi nebom a zemou, odhalí predstavenie Corteo. Jedinečné predstavenie, ktoré v taliančine znamená posledná rozlúčka, sa uskutoční v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch 15. – 18. septembra 2022. Diváci tohto podujatia sa môžu tešiť na nevídané akrobatické kúsky či už na zemi, či vo vzduchu, alebo prostredníctvom artistického náčinia. Artisti zo slnečného cirkusu publiku predstavia aj ľudské marionety, trampolíny, héliový tanec vo vzduchu, ale aj klasické klaunovské kúsky, ako žonglovanie, či žartíky, a omnoho viac! A to všetko v kombinácii s vynikajúcimi hereckými výkonmi, úchvatným javiskom či originálnou hudobnou produkciou a Live spevom.
Záver hudobného roka 2022 bude patriť aj anglickej formácii Simply Red, na čele so spevákom Mickom Hucknallom. Slovenskému publiku sa populárna hudobná skupina predstaví  najnovším albumom Blue Eyed Soul,  ale aj legendárnymi hitmi ako Stars, Holding Back the Years,  Fairground  a Money’s Too Tight To Mention, ktoré mapujú hviezdnu kariéru kapely. Bratislavský koncert sa uskutoční v sobotu 3.12.2022 v NTC Aréne.

Na záver roka vystúpi aj poľský skladateľ, dirigent a spevák Piotr RUBIK v netradičnom hudobnom spojení so slovenskými umelcami odohrajú nezabuduteľný koncert v Bratislave 10.12.2022 v NTC aréne. Na koncerte sa predstavia  obľúbení slovenskí speváci a hudobníci, ktorí si spoločne na jednom pódiu zahrajú a zaspievajú s Piotrom Rubikom. Možete sa tešiť na Simu Martausovú, či vokálnu skupinu FRAGILE a ďalších umelcov.