Priaznivci tvrdšej muziky si opäť prišli na svoje. Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu to, po poprvýkrát na Slovensku odpálila americká nu-metalová skupina SLIPKNOT.

Znova to bol koncert, na ktorý sme si kvôli pandémií museli nejaký ten rôčik, počkať ale fakt to stálo za to.  Ako predkapela sa predstavila charizmatická speváčka Tatiana s ukrajinskou skupinou JINJER, ktorá získala aj ocenenie Najlepšia ukrajinská metalová hudobná skupina roku 2013. Mali sme možnosť zhliadnuť úžasnú speváčku, ktorej hlasový prejav je radosť počuť. Zároveň vyjadrila aj poďakovanie za podporu Ukrajine v tejto situácii. A po riadne nadupanéj metalovej náloži, prišla na pódium dlho očakávaná partička v typických strašidelných maskách, aby predviedla svoju dych-berúcu show.

Okrem ich klasických "vypaľovačiek" zahrali a predstavili aj novú pieseň The Dying song, z pripravovaného albumu THE END, SO FAR, ktorý vychádza 30.9.2022. Playlist bol jednoznačne nastavený na ich "rezkejšie" songy, čo mňa osobne trochu zamrzelo najmä preto, že som túžila zažiť naživo moje srdcovky Snuff a Vermilion.  Avšak páni boli vo výbornej forme a show odštartovali veľkolepo, kde rozprúdili krv v žilách fanúšikov nielen spevom a hudbou, ale aj neskutočnými efektmi v podobe ohňov a pyrotechniky. Všade sa strhlo niekoľko moshpitov či circlepitov a vzduchom lietali aj topánky návštevníkov od samej radosti, že táto partička konečne dorazila do našej krajiny. Až na miestami prehulený zvuk to bol dokonalý zážitok.

Frontman skupiny, Corey Taylor, perfektne a intenzívne komunikoval s fanúšikmi. On, i celá skupina (až na Tortila-mana, ktorý žiaľ kvôli Covidu nevystupoval), si vyslúžili salvu nadšených pokrikov, potlesku, feedbackov a hlavne energie, ktorá skupinu, podľa Coreyho vyjadrení, zjavne potešila a príjemne prekvapila: "Každý jeden, čo ste tu, ste členom Slipknot rodiny. Žijeme, krvácame a bojujeme jeden za druhého... Sľubujem, že budete vidieť Slipknot znova!"

Tak, len dúfam, že sa jeho slová naplnia a budeme môcť opäť túto famóznu skupinu privítať na Slovensku tak, ako to len my dokážeme.
Text: OnlyK
Foto: Indy Photo – Matej Soviš

kompletné setlisty kapiel:

Jinjer: Call Me A Symbol, On The Top, Home Back, Perennial, Teacher,Teacher!, Sleep Of The Righteous, Vortex, Pisces, Colossus


Slipknot: Disasterpiece, Wait And Bleed, All Out Life, Sulfur, Before I Forget, The Dying Song (Time To Sing), Dead Memories, Unsainted, The Heretic Anthem, Psychosocial, Duality, Custer, Spit It Out, People = Shit, Surfacing

CELÝ FOTOALBUM NÁJDETE TU:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=indyphoto.matejsovis&set=a.434306765389467