Producent Martin Kavulič a kapela Instinct vydávajú chytľavý letný singel aj s videoklipom Slovensko, leto a tma.

Autorom hudby je Martin Kavulič, ktorý je známy ako producent a autor piesni speváčky Kristíny. Pod text sa podpísal známy slovenský textár Kamil Peteraj. Martin pracoval na piesni s chlapcami z kapely Instinct už od minulého roka a nezastavila ich ani karanténa.

Prvé demo piesne nám Martin poslal ešte na jeseň, párkrát sme si ju zahrali na skúške a hneď sa nám zapáčila. Odlišuje sa trochu od našich piesni, čo je len dobré, lebo to ešte viac oživí naše koncerty” hovorí gitarista kapely Instinct Miro.

Martin a chalani sa prvýkrát stretli v štúdiu tesne pred zatvorením hraníc vo februári, kde stihli nahrať spevy a Martin mohol ďalej pracovať na piesni vo svojom štúdiu. V júni bola pieseň hotová.

Pieseň Slovensko leto a tma je ľahká tanečná a rytmická pieseň, ktorá na mňa v tomto prázdninovom období pôsobí ako výborný impluz na letnú náladu.. Lukášov spevácky prejav vystihuje atmosféru, melódiu a text piesne,” hovorí Martin Kavulič.


Svieži letný videoklip vznikol v réžii Martina Mika a v produkcii Illuminate XXXX Production.

Natáčanie klipu bola pre nás niecčo nové nakoľko sme ešte nemali možnosť točiť s vačším teamom produkcie, ako bolo v tomto prípade. Samotný klip aj scénár sme ladili trošku na rýchlo, ale verím, že výsledok stojí za to a vizuálne sme sa posunuli ako kapela opäť ďalej. V samotný natáčací deň bolo extrémne horúco, čo trošku sťažovalo natáčanie, rozhodne to však bolo lepšie, ako keby malo pršať. Takto to aspon pridalo na výsledku, kedže sa jedná o letný song”, dopĺňa spevák Lukáš.

Martin Kavulič sa pohybuje na hudobnej scéne ako producent a autor už vyše 20 rokov,
Pri tvorbe a produkcii piesní rád používa tradičné slovanské prvky a hudobné nástroje, ktoré oživia súčasný pop. Martin dlhodobo spolupracuje s textárom Kamilom Peterajom na tvorbe piesní speváčky Kristíny. Jej Youtube kanály dosahujú celkovo vyše 200 mil. videní. Medzi najúspešnejšie piesne patria Horehronie, Ta ne, Jabĺčko, Pri Oltári, Navždy.


Kapelu Instinct tvoria dvaja Slováci, spevák Lukáš Ciho a gitarista Miro Maršík a dvaja Česi, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka. Kapela vzinkla v Prahe pred 9 rokmi a dnes ju môžete poznať nielen zo slovenských rádií, ale aj z mnohých koncertov. Medzi jej najznámejšie piesne patria Na život a na smrť, Praha, či úspešný cover skupiny Elán Zlodej slnečníc.