PPE vznikli v roku 1995, ale na svoj prvý album si museli počkať až do roku 2004. Čo sa dialo medzitým? Kapela prichádza s odpoveďou v podobe kompilácie doteraz nevydaných singlov a EP-čok pod názvom Mohérpop. Nultý album PPE vychádza po vyše 20-ich rokoch v nultý jarný deň tohto roku – v piatok 19.marca 2021 na streamovacích službách a vo forme kapelou vlastnoručne napaľovaných CD-čok!

V jednom období sme náš koncert začínali zvukom vysávača. Ten sme si tam aj fyzicky doniesli. Dodnes by ma zujímalo, čo si o začínajúcej kapele mysleli všetci tí rockoví zvukári, keď sme od nich chceli, aby obetovali jeden mikrofón na ozvučenie starého špinavého vysávača.” spomína na koncertné začiatky basgitarista Viliam.

Album obsahuje 15 skladieb z ranného obdobia kapely, ktorými si pudingáči postupne získavali povedomie a prvých fanúšikov. Od prvého lokálneho úspechu s odzbrojujúco naivnou skladbou Páčim Sa Si, cez speed-popové Márnotratnice, ktoré zarezonovali vo vtedajšom bratislavskom alternatívnom rádiu Ragtime (neskôr B1), vrátane piesne Pink Puding Pong, ktorú objavilo Rock FM Rádio až po viacerými rádiami ošľahanú ódu na mladosť Piknik.

Špecialitou a nosným singlom je skladba Joystick, ktorá bola stabilnou súčasťou setlistov, ale kapela ju nahrala vyše 20 rokov od jej vzniku až teraz – na počesť vychádzajúceho albumu. Ku skladbe vznikol aj retro videoklip poskladaný z doteraz nezverejnených záberov z archívu kapely.

Za strihom videa je bubeník kapely Miloš, ktorý o albume hovorí: “Na vydanie nového albumu sa veľmi teším z 2 dôvodov. Jednak obsahuje nikdy nevydané skladby, ktoré formovali našu skupinu v začiatkoch a zaslúžia si byť počuté. A tiež preto, lebo album dostal názov Mohérpop, čo je fiktívny hudobný štýl, ktorý sme si sami vymysleli a všetci to akceptovali, ako keby to niečo znamenalo.

Album obsahuje aj vôbec prvú spoluprácu kapely so speváčkou Slivkou, ktorá sa postupne stala jej členkou: ”Rytmus v Pohode bola naša prvá spoločná skladba, ktorú sme nahrali v roku 2001 v bratislavskom byte na Vajnorskej ulici, kde chlapci bývali po presťahovaní sa z Košíc. Ja som v tom čase akurát končila posledný ročník na fakulte a odvtedy sme začali spolu vymýšľať ďalšie pesničky a potom aj koncertovať.” vysvetľuje Slivka.

Album vyjde 19.marca digitálne na streamovacích službách a fyzicky vo forme kapelou vlastnoručne napaľovaných CD-čok ako reminiscencia na najpoužívanejší spôsob distribúcie hudby v 90 rokoch.

Smartlink na streamovacie služby:
https://ffm.to/ppe_moherpop
https://puding.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/puding_pani_elvisovej/
https://www.facebook.com/PudingPaniElvisovej