Richard Müller, raper Vec a mladá kapela The Youniverse. Toto trio si spolu s moderátorom Petrom Bičom zadžemuje v tretej časti hudobnej relácie RTVS 3 pódiá. V rovnakom čase sa tak na obrazovke stretnú rôzne hudobné žánre. Tvorcovia prízvukujú, že práve o to ide. Chcú zmapovať zaujímavú hudobnú tvorbu súčasnosti a dať priestor na prezentáciu aj tým hudobníkom, ktorí možno ešte nie sú veľmi známi, ale tvoria muziku, ktorú hodno spoznať. Najbližšie 3 pódiá si môžete pozrieť na Jednotke RTVS už túto sobotu.

Na obrazovke RTVS na jeseň pribudla nová hudobná relácia 3 pódiá, ktorá je celkom iná ako čokoľvek, čo v ostatných 20 rokoch televízie vysielali. Hudobníci v nej hrajú live a na svoje si prídu milovníci azda všetkých hudobných žánrov.

Zamerali sme sa na niekoľko aspektov. Snažíme sa budovať akýsi archív doby, kde mapujeme súčasnú hudobnú scénu kapiel a interpretov, ktorí v tomto období aktívne tvoria. Chceli by sme tiež ľuďom rozširovať ich hudobný obzor a to tak, že cez interpreta, ktorého si radi pozrú, pretože ho poznajú, objavia niekoho, koho by si za normálnych okolností možno nevypočuli. Tretí rozmer je, že jednoducho chceme ponúknuť divákovi kvalitnú hudbu. O tom, ktorá to je, sa, samozrejme, dá polemizovať, ale  zloženie nás, tvorcov relácie, je také, že sa vieme dohodnúť na veľmi širokom zastúpení žánrov a interpretov. Verím, že ponúkame to najlepšie, čo na trhu existuje,“ vraví režisér relácie Richard Raiman.

Našim cieľom je odprezentovať hudobníkov, či už hviezdy, alebo začínajúcich, naozaj v hudobnom svetle. Aby hrali naživo, kvalitne, aby sme sa o nich dozvedeli niečo, čo ľudia nevedia. Snažili sme sa o to, aby v jednej relácii bol čo najpestrejší záber, ale pritom, aby to bol jeden pekný homogénny celok,“ vysvetľuje producent z Oyster agency Adnan Hamzič.

Všetky relácie moderuje Peter Bič. Svojich hostí dokáže vyspovedať inak, ako keby to robil moderátor, ktorý nie je z brandže. V tretej časti relácie bude opäť zaujímavé zloženie hostí. Richard Müller, raper Vec a The Youniverse.

Ja som za svoju kariéru už zažil mnoho hudobných relácií, ale táto je iná a veľmi sa mi páči. Na pľaci navyše bolo cítiť, že si to celý tím užívame a to sa potom hneď odrazí aj na výsledku,“ myslí si Richard Müller.

Som rád, že RTVS dala priestor takejto relácii. Je o tom, že sa môže daný umelec prezentovať naživo a to je predsa to hlavné, ak niekto vie hrať naživo a má to potrebnú kvalitu. My sme v jednej časti s The Youniverse a Rišom Müllerom a sme veľmi vďační za takúto kombináciu. Dramaturgicky aj obsahovo je to pekná a výživná relácia, tešíme sa z nej,“  dodáva Branislav Kováč známy ako Vec.

Relácia sa nakrúcala v košickej Tabačke a vždy sa v nej predstaví aj mladá kapela či umelec.

Dlho tu nebola relácia, ktorá by bola vyslovene o hudbe. Vždy sú tam iné pridružené veci a toto je taký čistý formát, v podstate mainstreamovom čase. Veľmi pozitívne vnímam najmä to, že sa tam prelínajú generácie a žánre,“ uzatvára Jerguš Oravec z The Younivere.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke. Najbližšia sa vysiela v sobotu 12. 10. 2019. Začiatok je o 22:20.

Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX