Jedna z najpopulárnejších speváčok súčasnosti Selena Gomez vydáva singel Boyfriend, ktorý vychádza spoločne s deluxe verziou albumu Rare, ktorého štandardná verzia vyšla v januári tohto roku. Na deluxe verzii sa okrem singlu Boyfriend, budú nachádzať aj piesne She a Souvenir. Všetok zárobok zo singlu Selena daruje do fondu PLUS1 COVID-19.

Boyfriend je skladba o časoch, kedy človek v láske neustále padá, dvíha sa späť, zase padá a zasa sa dvíha. Je to ale skladba aj o dôležitosti vedomia, že nepotrebujete nikoho iného okrem seba, aby ste boli šťastní,” približuje singel Selena. “Singel sme napísali a nahrali dlho pred vypuknutím aktuálnej krízy, ale v kontexte súčasných udalostí chcem poznamenať, že nový singel momentálne nie je na popredných priečkach rebríčka mojich priorít, a preto všetky zárobky z neho darujem na boj s korona vírusom. Modlím sa za bezpečie, jednotu a uzdravenie.


Selena Gomez začínala ako úspešná herečka, ktorá sa prostredníctvom kapely Selena Gomez & the Scene v roku 2008 presunula na pole hudby. Po troch albumoch kapelu opustila a dala sa na sólovú dráhu a odvtedy jej albumy aj jednotlivé skladby plnia predné priečky prestížnych hitparád. Selena za svoju kariéru predala cez 7 miliónov albumov a 23 miliónov singlov, na svojom konte má cez 20 miliárd streamov a v roku 2017 bola Billboardom zvolená ženou roka.