Dnes 19. novembra sa mesiac na nočnej oblohe bude nachádzať v splne. Je to teda ten najvhodnejší čas vypustiť von vlka, a preto Le Payaco práve dnes zverejnili nový videoklip ku skladbe Vlk z albumu Pohybliví v nehybnom, ktorý tento rok získal ocenenie najlepší slovenský album roka podľa hudobných kritikov v Čechách - Ceny Anděl 2020 a na Slovensku ocenenie – Radiohead Awards 2020  za Album roka 2020 - cena novinárov, ktorú každoročne udeľuje eFeMko (Rádio_FM).

Viac k tomu ako skladba vznikla odhalil frontman kapely Tomáš Sloboda:
"Vlka mám veľmi rád. Má v sebe tajomno, aké sa v našej tvorbe často nevyskytuje. Text sme napísali na chalupe, niekedy medzi druhou a piatou nad ránom počas splnu. Je to jedna z tých pesničiek, nad ktorou nemáte žiadnu moc. Prišla celkom nečakane a už nechcela odísť. Keď prišla melódia, tušili sme, že by to mohla byť silná skladba. Čo ma veľmi prekvapilo, je to, ako sa Martin zhostil jej vizuálneho stvárnenia.  Zachytil presne to, čo sa v našich predstavách odohrávalo v tú noc. Neviem si predstaviť na túto skladbu iný obraz.Spája v sebe tajomno, humor, nehu a psychedéliu, aká je nám najbližšia."

Vizuálnu podobu ku skladbe Vlk zhmotnil basgitarista Martin Stempel.

Vlka mám rád. Pri jeho tvorbe sme sa spolu veľa hrali a špekulovali, menila sa melódia, zapracovala aj spontánna náhoda, čiže v tej hudbe a texte je zakódovaných veľa pozitívnych nálad, ktoré vo finále vychádzajú z nejasných obrazov a spomienok, doplnených o to živšími predstavami z fullmoon parties, ktoré som toho času dával vo Svätom Jure. Podobne to bolo aj s klipom, prešiel viacerými konceptmi a fázami s kopou krásnych zážitkov. Užívajte fullmoony!

Kredity ku skladbe:

Hudba a text: LE PAYACO

Producent: LE PAYACO, Zvuk: Oliver Fillner, Mix: LE PAYACO, Oliver Fillner Tom Lobb
Master: Attila Tihanyi, Radoslav Košvanec
Obraz: Martin Stempel – réžia, scenár, kamera, strih, dramaturgia

Hrajú: Klára a Vlasto

Špeciálne poďakovanie: Nataša, Bobo, Gašpi, Ťawa

Tomáš Sloboda: spev, čembalo, rhodes, akordeón, akustická gitara, perkusie
Martin Stempel: spev, basa
Juraj Vitéz: bicie
Matej Papán: saxofón

Nahrávané v LVGNC STUDIO

Vydavateľstvo: BRUUDER Records