Po pôvodnom európskom turné, ktoré malo začať v apríli a preložení na jeseň, s  myšlienkou, že situácia vo svete s ochorením sa zlepší, sa kapela pre tento rok rozhodla zrušiť akékoľvek hranie v rámci Burn My Eyes Tour. Vyhlásenie za kapelu napísal spevák Robert Flynn:

Ahojte,  tu je Robb.

Dúfam, že sa vám aj vašim darí dobre a zostávate zdraví počas tohto všetkého bláznovstva.

S veľkým sklamaním a frustráciou musíme informovať všetkých o (nie tak šokujúcich správach), že v dôsledku prebiehajúcej pandémie Covid-19, naplánované termíny turné v roku 2020 v Európe aj Austrálii boli zrušené.

Tieto dátumy sa nebudú tretíkrát preplánovať a všetky dátumy turné Machine Head sú presunuté na nekonečno.

Sú miesta, ktoré nie je možné otvoriť alebo v súčasnosti fungujú s obmedzeniami cestovania a potenciálnymi karanténami, čo nás donútilo urobiť toto rozhodnutie. Momentálne nebolo umožnené opätovné otvorenie uzatvorených miest zo zoznamu turné a neočakáva sa, že sa tak stane v dohľadnej budúcnosti. Keďže koronavírus neustále pustoší svet, 17 z 19 krajín na turné po EÚ zakázalo vstup občanov USA a naopak.

Ako iste viete, väčšina týchto dátumov bola už raz presunutá od pôvodného začiatku pandémie, ale bez akejkoľvek záruky pravdepodobného času, kedy sa tieto predstavenia budú dať odohrať alebo sa objaví zázračná vakcína. Urobili sme zodpovedné rozhodnutie zrušiť všetky naše budúce predstavenia.

Plné vrátenie prostriedkov za vstupenky bude k dispozícii v mieste nákupu.

Doteraz sa vynaložilo takmer každodenné úsilie na nájdenie spôsobu ako udržať turné nezmenené. Tieto posledné 4 mesiace boli ranou veľkých rozmerov, nemali sme ani potuchy, ani žiadny plán, ako riešiť mnohé z problémov, ktorým sme čelili.

Ako som vám možno všetkým naznačil, na americkom turné sme prišli o ohromujúci objem peňazí, peňazí, ktoré sme dúfali, že si vynahradíme v 2. kole v Európe. A aj keď ste si všetci uvedomili, že každý z vás, ktorý prišiel na americkú show, dal krv, pot a slzy (pivá) tejto kapele, teraz, keď sú tieto dátumy oficiálne mimo stôl, môžeme si len utiahnuť opasky a bude to beh na dlhé trate.

V mene skupiny aj manažmentu chcem, aby ste všetci vedeli, ako sme vďační za vašu pokračujúcu podporu Machine Head, bolo skutočne úžasné urobiť toto posledné kolo "Burn My Eyes" 25. výročia pre vás všetkých. Ľudia často hovoria, že metaloví fanúšikovia sú najvernejšími a najvášnivejšími na svete. V prípade Head sú takí DESAŤKRÁT !!!

Mali sme s vami vážne MONSTER show plány, spomienky, ktoré vydržia celý život.

Nevieme, čo má pripravené budúcnosť, ale nechceme nič iné, ako sa vrátiť späť na cesty s RAGE a so všetkými, keď tento neporiadok skončí.

Úprimne dúfam, že sa uvidíme skôr ako neskôr.

Robb a Machine Head

Podrobnejšie informácie ohľadom refundácie pošle každému zákazníkovi priamo Lístocheck v najbližších dňoch.