Už v sobotu 13. apríla o 20:00 sa v bratislavskom klube MMC uskutoční koncert skupiny Polemic, na ktorom sa pokrstí aj ich jedenásty štúdiový album 11SKA. Krstiť sa bude špeciálnym limitovaným pivom, ktoré si pre túto príležitosť dala kapela vyrobiť.

Ešte predtým ako nabehnú členovia Polemicu na pódium a podelia sa so svojimi fanúšikmi o pozitívnu energiu a nové piesne, publikum na jamajské rytmy naladí DJ Abnorman. Ten však nebude jediným hosťom večera.

Pripravili sme si nadštandardnú porciu hudby, správne noty a nejedno hudobno-tanečné prekvapenie vrátane spolupráce s tanečnou skupinou PHX Dance Studio, ktorá sa objavila aj vo videoklipe k nášmu aktuálnemu singlu Viem. Hlavným leitmotívom koncertu bude, že na ňom odznie všetkých 11 songov, ktoré sa na novom albume nachádzajú. K tomu samozrejme ako bonus pridáme za hrsť greatest hits a niekoľko piesní, ktoré sme roky nehrali. Keď sa fanúšikovia naladia na našu vibráciu, tak ani jedno tričko nezostane suché. Na to sme tiež pripravení s úplne novým albumovo tematickým merchom, ktorý sa prvý raz objaví v ponuke práve na krste v Bratislave,“ prezradil Peter „Petko“ Opet.   

Svoj jedenásty album s jedenástimi piesňami sa Polemic rozhodli pokrstiť originálnym spôsobom. Oslovili spriatelený pivovar, v ktorom si dali vyrobiť svoje špeciálne pivo. To nesie rovnaký názov ako názov albumu – 11SKA.

Pri plánovaní dramaturgie koncertného krstu albumu sme mali diskusiu, čo by mohlo byť krstné médium. Brainstormingom sme sa dostali k pivu jedenástke, odtiaľ bol už len malý krok k tomu osloviť remeselný pivovar, ktorý by vedel náš nápad v krátkom čase zrealizovať. Vedeli sme, že páni stojaci za značkou Stupavar sú hodnotovo a hudobne rovnako naladení ako my, oslovili sme ich a oni s nadšením začali vymýšľať receptúru a grafický návrh etikety. Stretli sme sa v pivovare, ochutnali niekoľko druhov piva a vypočuli ideu hlavného sládka. Ten do prípravy unikátnej várky piva, ktorá nikdy predtým nevznikla, vložil svoj kumšt a skúsenosti tak, aby sme s výsledkom boli spokojní. Sme nadmieru saturovaní. Predsa len Polemic lager na etikete s vizuálom nášho albumu máme prvý raz v kariére. Sme veľmi radi, že si náš nápad našiel skvelého realizátora v podobe pivovaru Stupavar,“ teší sa skupina Polemic. 

A kto bude krstným otcom nového albumu? „Personálne obsadenie krstných mám a otcov sa dozviete v priebehu slávnostného večera. Máme to pripravené a naši fanúšikovia sa môžu spoľahnúť, že to bude niečo unikátne a 11SKAové, rovnako ako náš pivný špeciál,“ doplnil Peter „Petko“ Opet.

Vstupenky na sobotňajší koncert a krst albumu 11SKA, ktorý vznikol v štúdiu One Love, sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

13. apríl, Polemic, Bratislava, MMC, 20:00 – krst albumu 11SKA
https://www.ticketportal.sk/event/11-SKA-koncert-a-krst-noveho-albumu-POLEMIC