Z pôvodne jednorazového projektu členov dvoch košických skupín vznikla dnes už ikona elektronického žánru na Slovensku. Členovia Pudingu pani Elvisovej však svojou hudobnou farebnosťou a pódiovou bezprostrednosťou dokázali zaujať poslucháčov aj mimo našich hraníc. Koncertovali na Szigete, v anglickom Bristole, či na prestížnom francúzskom festivale Transmusicales. Chýry o ich koncertnej energii spečatila soška Radio Head Awards, ktorú v kategórii Najlepšia koncertná kapela roka, získali trikrát po sebe. Napriek tomu sa skupina na 5 rokov odmlčala. Našťastie, autorskému tichu je už koniec a „pudingáči“ prichádzajú s novou skladbou Trhací kalendár.
 
Novinka je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý skupina plánuje vydať na jeseň tohto roka. Kapela si je plne vedomá svojej dlhoročnej autorskej odmlky, ktorá pramenila hlavne z rodičovských povinností plus pandémie, a preto priamo v úvodnej slohe novej piesne sa svojim fanúšikom ospravedlňuje – „Som späť, prepáč, ja viem, že to bol dosť dlhý čas.“

V živote sa často stáva, že ti napadne niečo bez kontextu, ale hneď ako to vyslovíš alebo dáš na papier, tak to dáva širší zmysel. Pri práci na textoch sa snažíme nájsť vhodné slová do hudby, rýmov a frázovania, až sa napokon z náhody stane zámer ako teraz pri piesni Trhací kalendár,“ prezradil Peter Ungvölgyi alias Pino.

Keď tvoríme, tak sa snažíme o čo najväčšiu dokonalosť a niekedy sa v tom natoľko zamotáme, že prejde aj niekoľko rokov. Zároveň sme sa stali rodičmi, čím sa naše tvorivé skúšky zredukovali na minimum. Aktuálne sme s menšími prestávkami už rok v štúdiu, kde pracujeme na novom albume. Veríme, že rok 2023 bude opäť v znamení PPE a naši poslucháči sa dočkajú plnokrvnej platne,“ doplnila Pina speváčka Sylvia Menyhertová alias Slivka.

Autorsky sa na novej skladbe, ako je u Puding pani Elvisovej zvykom, podieľala celá skupina, ktorá svoje bratislavské štúdio na pár dní presťahovala na chatu do Demänovskej doliny.

Presunuli sme sa pod Chopok, kde sme, ako za starých čias, spoločne nahrávali všetky hudobné nápady. Tie najlepšie sme doma po návrate rozpracovali do skladieb. Následne sme sa vrhli na texty. Ja, Miloš i Slivka, každý sme si napísali svoju časť. Potom sme všetko nahrali odznova. Je to zdĺhavý proces, lebo vždy chceme dostať zo skladby to najlepšie a neuspokojíme sa s priemerom,“ priblížil tvorivý proces Pino.

Nová skladba má aj svoju vizuálnu podobu. Tú skupina tentokrát nezverila do rúk žiadnemu režisérovi, ale urobila si ju sama. Jednotlivé zábery sa nakrúcali v prezidentskom apartmáne hotela Apollo na Dulovom námestí v Bratislave.

Okrem hudby sme si tentokrát zobrali na plecia ďalšiu kreatívnu prácu – natáčanie videoklipov. Veľmi nás to baví. Je to niečo iné, ako komponovať a skladať piesne. Podobne ako je veselá naša tvorba, sme sa snažili vytvoriť i veselý videoklip. V nakrúcaní vlastných autorských klipov plánujeme i naďalej pokračovať,“ teší sa bubeník Miloš Rabatin z novej skúsenosti.

Puding pani Elvisovej je slovenská elektro-indie-popová kapela, ktorú tvorí Sylvia Menyhertová (Slivka, spev), Miloš Rabatin (bicie), Peter Ungvölgyi (Pino, klávesy) a Viliam Lauko (basgitara). Na svojom konte má doposiaľ štyri radové albumy Automati (2004), Play/Pause/Eject (2007), π (2010) a Tektonická Platňa (2015). Názov toho najnovšieho, z ktorého pochádza aj aktuálny singel Trhací kalendár, skupina ešte neprezradila.