meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 16.10.2018
Článok

Škwor vydáva nový album Uzavřenej kruh a pripravuje turné

Fanúšikovia jednej z najobľúbenejších českých kapiel, formácie Škwor už netrpezlivo čakali na ohlásený nový album svojich miláčikov. Dočkali sa 3. novembra, práve v ten deň vyšla ôsma radovka Škworu Uzavrěnej kruh. Ako veľmi sa na ňu fanúšikovia tešili, dokazuje aj fakt, že sa jedná o jeden z historicky najúspešnejších albumov na e-shope Supraphonline.cz, čo sa počtu predobjednávok týka. Aby toho nebolo málo, v blízkej dobe sa dočkáme i nového videoklipu k singlu Za tmavejch nocí, ktorý vzniká práve v týchto dňoch. "Výber bol náročný a riešili sme to dlho, ale zhodli sme sa na tom, že singel by mal byť klasická škworia pieseň", vysvetluje Tomáš Kmec, prečo kapela z trinástich nových songov zvolila práve skladbu Za tmavejch nocí.

 


Videoklipom, ktorý sa natáča v boxerskom prostredí Spejbl Gym legendárneho fightera Ondřeja "Spejbla" Hutníka a hlavnú rolu v ňom zhodou náhod hrá Daniel Škvor, profesionálny zápasník a čerstvý Majster sveta a Českej republiky Wako Pro, kapela nadviaže na zverejnené a vrelo prijaté ochutnávky v podobe ukážok zo skladieb Pokřivenej pohled a Starej voják.

Tie zároveň naznačili, že na novinke Škwor potvrdzuje štatút hviezdy žánru a právoplatného príslušníka domácej rockovej elity, ktorý sa môže sebavedomo oprieť o charakteristicky, jasne rozpoznateľný melodický sound rovnako ako o priamočiare a zrozumiteľné texty frontmana Petra Hrdličku reflektujúce dianie okolo nás.

Tak ako predošlé nahrávky, aj Uzavřenej kruh vznikol v domácom štúdiu v produkcii Lea Holana, ktorý taktiež stojí za konečným zvukom celého albumu. Ako však už ľudia sledujúci dianie okolo kapely tušia, na pódiách ho po vzájomnej dohode nanovo nahradí gitarista Martin Volák.

Po prvýkrát sa Škwor v novej zostave  predstaví v rámci doposiaľ najväčšieho halového turné, ktoré odštartuje 9. februára 2018 v Ostrave a bude pozostávať z 10tich zastávok. To ale bude len predohra k veľkolepej oslave 20tich rokov existencie, ktorá sa uskutoční 9. novembra v pražskej O2 Aréne a stane sa najväčším samostatným koncertom v histórii Škworu.

Vstupenky na turné zoženiete už teraz v predpredaji sieti Ticketstream. Predpredaj na koncert v O2 aréne zaisťuje sieť Ticketportal a isto je nadmieru jasné, že vstupenky môžu byť skvelým vianočným darčekom...

Album Uzavřenej kruh je k dispozícii tu:

https://Skwor.lnk.to/UzavrenejkruhWEŠKWOR – UZAVŘENEJ KRUH TOUR 2018
9.2.  OSTRAVA
16.2.  ZLÍN
23.2.  BRNO
24.2.  ČESKÉ BUDĚJOVICE
2.3.   PLZEŇ
3.3.   JIHLAVA
9.3.   MOST
17.3.  OLOMOUC
30.3. HRADEC KRÁLOVÉ
13.4. LIBEREC

ŠPECIÁLNY KONCERT - ŠKWOR 20 ROKOV
9. 11. PRAHA, O2 ARENA

Pridané dňa: 08.11.2017


Komentáre k článku