Tribute Fest 2022 je druhým pokračovaním úspešného 1-dňového open air festivalu v príjemnom prostredí amfiteátra v bratislavskej Rači, ktorý svoj debut odvážne odpálil počas covidového roku 2021. Uvoľnené opatrenia počas vtedajšieho leta dožičili kultúre nadýchnuť sa a návštevníkov si táto akcia našla v hojnom počte. Open air festival zameraný na prevzatú tvorbu tvrdších štýlov hudby je každopádne v našich končinách jedinečným úkazom svojho druhu, organizátori veria myšlienke tradície svojho počinu.

Brány areálu sa otvárajú o 14:00 a počas sobotného popoludnia sa až k 23. večernej hodine na pódiu predvedie 6 kapiel, z toho 3 zahraničné zoskupenia a v tomto ročníku bude podporená aj tvorba slovenských umelcov, preto 2 slovenské účinkujúce formácie dostanú na pódiu Tribute Festu priestor na odprezentovanie vlastnej autorskej tvorby.

2. ročník bratislavského festivalu otvoria svojím setom hitov od kapely Iron Maiden miestni mladí muzikanti pod názvom Iron Maiden Bratislava. Kapelu ťahá energiou nabitý spevák Marko a chalani tak na úvod akcie prinesú ideálny príval heavy-metalu. Prvú ochutnávku domácej tvorby prinesie skupina Eufory z Martina hneď vrchovate. 2. ročník bratislavského festivalu otvorí setom s prevahou songov z vlastnej „kuchyne“, ktoré exkluzívne pre Tribute Fest doplní skvelým spracovaním pesničiek od nemeckej heavymetalovej legendy - Helloween. Kapela KoRn SK zrodená z iniciatívy speváka FUXa (Head2Down, RATM tribute a iné), sa predstaví hudobnou poctou americkej nu-metalovej legende KoRn. Viac ako pozitívna odozva v publiku býva na koncertoch KoRn SK priam pravidlom. Zárukou rovnakého zážitku bude určite aj hudba kapely Head2Down ktorá zaznie vďaka protagonistom z KoRn SK, ktorých je spomínaná kapela domovským projektom. Na Tribute Fest-e zahrajú staršie skladby Head2Down, ktoré vychádzali z tvorby raných KoRn.

Tribute Fest prináša aj alternatívu pre rockerov, ktorí z rôzneho dôvodu nenavštívili koncert v Bratislave nedávno hrajúceho originálu - Red Hot Chili Peppers. Prípadne tí šťastnejší, čo majú tento zážitok v nedávnej pamäti – môžu si prísť vychutnať dozvuky skvelo zahraného funky vďaka kvalitnej českej tribute kapele Paprikacze. Zážitok z originál RHCP samozrejme len tak niečo nenahradí, no chalani z Paprikacze budú rozhodne viac ako dôstojným pokračovaním funkového leta v hlavnom meste. Amfiteáter v Rači rozoznejú peckami z prierezu kompletnej tvorby tejto kalifornskej legendy.

Na post Headlinera festivalu sí v tomto ročníku organizátori zvolili opäť ako v tom predchádzajúcom kapelu z Maďarska, kde revivalová scéna dosahuje svetové parametre. Návštevníkov Tribute Fest 2022 dostane do kolien energická bomba The Reckless Roses. Hlas kvality Axela Rosa jeho najlepších časov maďarská kapela plnohodnotne sekunduje aj svojím zovňajškom miestami na nerozoznanie od originálu – hardrockovej legendy Guns´n´Roses.
Záver festivalu bude za temnej noci patriť ešte temnejšej hudbe. Skvelú šou s poriadnou nádielkou ťažkého kovu si pod svetlami reflektorov open-air pódia užijeme vďaka českej revival bande The Black Sabbath DIO tribute. Festivaloví hostia sa môžu tešiť na najväčšie hity kapely Black Sabbath z čias Ozzyho Osbourna, no prevaha setu bude patriť ére tejto britskej heavy-metalovej legendy z čias pôsobenia jej geniálneho speváka – Ronnieho Jamesa DIA.

Festival ponúkne návštevníkom prirodzene aj  Smäd uhasia pivné špeciály z neďalekého lokálneho pivovaru, k tomu miešané drinky ako sa na správny letný festival patrí.

Rockovo ladené rodiny poteší vstup ich ratolestí do 12 rokov zdarma. Voľný vstup je tiež pre držiteľov preukazu ZŤP. Šoférov poteší bezplatné parkovanie priamo pri areáli. Celkovo však dostupnosť napríklad aj vlakových spojov do bratislavskej Rače je pre potenciálnych návštevníkov veľkou výhodou – takže neostáva len čakať, koľko rockových a metalových nadšencov si nájde cestu do račianskeho „amfíku“ v tomto roku.

Viac informácií nájdete na FB stránke podujatia:
https://www.facebook.com/TributeFest2022

Predpredaj:
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/tribute-fest-2022/