Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy ako Lewis Capaldi, Bastille, Jon Hopkins, Stromae, SIgrid, slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Princess Nokia, Yung Lean, Alan Walkej, FKJ, Jungle, Honey Dijon a mnoho ďalších. Pre Slovákov jeden z najobľúbenejších a najnavštevovanejších zahraničných festivalov sa bude konať od 10. do 15. augusta, v predaji sú okrem permanentiek aj 3-dňové vstupenky, jednodňové vstupenky pribudnú čoskoro.

Arctic Monkeys s veľkým úspechom koncertovali na Szigete aj v roku 2019, na festival sa v roku 2022 vrátia aj s novým albumom. Ich koncert bude jednou zo skvelých príležitostí vypočuť si nové piesne kapely okolo frontmana Alexa Turnera naživo.

Koncert Grammy ocenenej speváčky Dua Lipa môžeme bez váhania zaradiť do top 3 najžiadanejších koncertov slovenskými fanúšikmi. Táto sympatická speváčky si fanúšikov získala skvelými hitmi ako New Rules, IDGAF či One Kiss, ale aj skvelým koncertom v roku 2018.
Trojicu potvrdených headlinerov dopĺňajú rockeri Kings of Leon. Kapela bratov z amerického Nashvillu je už roky zásadným účastníkom veľkých festivalov, ktorý zaručí tú správnu rock´n´rollovú energiu. Tento rok im vyšiel nový album When You See Yourself, na Szigete zahrajú aj svoje hity.
Line-up Szigetu každoročne ponúka koncerty najväčších svetových headlinerov, ale aj koncerty skvelých hudobníkov, budúcich hviezd hitparád, aj tých súčasných. Tento rok sa návštevníci festivalu môžu tešiť napríklad aj na koncert škótskej soulovej superstar Lewisa Capaldiho, kritikmi oceňovanú rapperku Little Simz, renomovaného producenta a DJ Caribou, elektronickú senzáciu Jona Hopkinsa, vyzdvihovanú newyorskú rapperku Priness Nokia, švédskeho sad-boya Yung Leana, belgického rappera Stromae, aj na Slovensku obľúbeného Woodkida a mnohých ďalších.

Sziget festival sa v roku 2022 uskutoční od 10. do 15. augusta na budapeštianskom ostrove Óbudai v širšom centre Budapešti. Sziget festival privíta každoročne stovky tisícok návštevníkov a jeho cieľom je priniesť počas 6tich dní tie najväčšie mená hudobnej scény z najrôznejších žánrov. Sziget však nie je len o hudobných zážitkoch: je o láske, umení a slobode vo všetkých podobách! Je to hudobný a kultúrny festival, ktorý návštevníkom ponúkne jedinečné leto plné koncertov, umeleckého programu, predstavení, besied a mnoho ďalšieho. Návštevníci môžu navštíviť besedy či prednášky, pozrieť si divadelné a cirkusové predstavenie, alebo si zašportovať, len tak odpočinúť na pláži. Sziget v maďarčine znamená „ostrov“, samotný festival sa nachádza na nádhernom Óbuda ostrove v srdci Budapešti. Leží v blízkosti centra mesta a dáva možnosť návštevníkom festivalu preskúmať Budapešť. Na Szigete máte na výber z mnohých možností, a každá stojí za vyskúšanie!


AKTUÁLNY LINE-UP SZIGET 2022 (KU 23.11.2021)
ARCTIC MONKEYS
DUA LIPA
KINGS OF LEON
+++
LEWIS CAPALDI
STROMAE
BASTILLE
ALAN WALKER
CARIBOU
WOODKID
FKJ
JUNGLE
JON HOPKINS
SIGRID
SLOWTHAI
RONNIE FLEX & THE FAM
RILÈS
PRINCESS NOKIA
YUNG LEAN
LITTLE SIMZ
BEABADOOBEE
CLUTCH
FONTAINES D.C.
YVES TUMOR &ITS BAND
INHALER
BADBADNOTGOOD
SEVDALIZA
HONEY DIJON
BOB MOSES (club set)
FLOATING POINTS
NGHTMRE
ALICE MERTON
LOLA MARSH
JADE BIRD
VIAGRA BOYS
ICEAGE
BLACK HONEY
GIANT ROOKS
TOKIMONSTA
APASHE
TSHA
JOHN TALABOT
TAAHLIAH
a mnohí ďalší čoskoro