meno:
heslo:
Pridaj koncert - podujatie   |  Hľadáme fotografov - redaktorov
Meniny ma , zajtra má , dnes je 18.11.2017
Článok

The Elements nahrávali ako Led Zeppelin

Banská Bystrica - Kapela The Elements vypustila „do éteru“ svoj dlho očakávaný tretí album The Time Is Up vo virálnom štýle sociálnych sietí. 
 
The Elements je živelná štvorica hudobníkov, ktorí prinášajú hudbu plnú energie. Súčasnú zostavu tvoria spevák a basgitarista Peter Šulek, bubeník Martin Šulek, klávesák a gitarista Dušan Veverka a nová tvár „elementov“ gitarista Radoslav Bútora. Na albume sa podieľalo aj niekoľko hostí. Možno spomenúť najmä gitarového mága Mariána Fera či talentovanú speváčku a herečku Simonu Martausovú.
Inšpirovali sa hudobnými legendami ako Led Zeppelin a The Beatles
 
Album The Time Is Up sprístupnili v nedeľu 7. októbra na facebookovej stránke kapely na voľné stiahnutie. „Tak veľmi sme sa tešili z výsledku, že sme sa oň ihneď chceli podeliť s našimi fanúšikmi. Ktovie, možno rovnaké pocity zažívali aj členovia kapely The Beatles, keď práve dokončený album Sgt. Pepper’s púšťali z reproduktorov v oknách, aby ich nové skladby počul celý Liverpool,“ prezradil líder skupiny Peter Šulek.
 
Nahrávanie nového albumu opäť prebiehalo pod taktovkou zvukového režiséra Roberta Čunderlíka z RC Sound studio a finálny mastering v známom pražskom štúdiu Biotech-Studio. Aj vďaka niektorým nekonvenčným postupom majú skladby výnimočný zvuk. Napríklad bicie nahrávali pod holým nebom, na samote. „Inšpirovali nás viaceré legendárne kapely, ktoré takto nahrávali. Napríklad Led Zeppelin raz nahrávali na záhrade Micka Jaggera,“ vysvetľuje bubeník a textár Martin Šulek.
Vyrážajú na tour
 
Nový album už tradične obsahuje slovenské i anglické skladby. Nechýba ani monumentálna, desaťminútová skladba na záver, ktorá završuje celé dielo refrénom Don’t Let a Candle Be Your Sun. 13. októbra Elementi odštartovali tour po Slovensku a Českej Republike koncertom v Košickom Malbo Caffé. V rámci turné majú naplánované na 12. decembra 2012 aj oficiálne uvedenie albumu v bratislavskom hudobnom klube Hlava XXII.
 
Iva Rejlová
management The Elements
iva@theelements.sk
+420776040612
+421948840003

 
 

 

Pridané dňa: 31.10.2012


Komentáre k článku