Kanadská rocková kapela SUM 41 vznikla v roku 1996. Už v roku 2001 vydali svoj debutový album All Killer, No Filter. Najväčší úspech dosiahla kapela po vydaní singlu Fat Lip, ktorý sa umiestnil na 1: mieste v americkom rebríčku Modern Rock Tracks a dodnes patrí k najúspešnejším singlom.

Za debutový album získala kapela SUM 41 platinovú platňu v USA, Kanade a v Spojenom kráľovstve. Zaujímavosťou je, že kapela SUM 41 na Topfeste vystupovala už v roku 2011. Organizátori však neváhali a kapelu po veľkom úspechu v minulosti pozvali aj na Topfest 2020.

Kapela SUM 41 bola sedemkrát nominovaná na cenu Juno Awards, ktorú sa jej podarilo vyhrať dvakrát. Bola dokonca nominovaná na cenu Grammy v kategórií Best Hard Rock / Metal Performance za skladbu Blood In My Eyes, ale prehrala s kapelou Foo Fighters.


Na kapele SUM 41 vyrástla celá generácia fanúšikov zo Slovenska a tak by ste si tento koncert nemali nechať ujsť. Sedemnásty ročník so sebou privezie mená ako Tublatanka, fínskych exotov Steve 'n' Seagulls, Smola a Hrušky, Zóna A, Hex, Queenie, No Control a mnoho ďalších. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na zväčšenú fun zónu, množstvo gastrostánkov, pribudnú aj hudobné workshopy a nebude chýbať ani legendárny topfest run. Vídíme sa 26-27.6.2020 na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Vahom.

Vstupenky nájdete na https://www.ticketportal.sk/event/TOPFEST-2020