Pred dvomi rokmi sa po prvý raz predstavil bratislavskému publiku benefičný koncert s názvom Štupel Fest. Bol venovaný trom zdravotne ťažko postihnutým deťom, ktorých liečba je extrémne finančne náročná. V druhom ročníku organizátori venovali výťažok zo vstupného štyrom deťom a v rámci týchto dvoch ročníkov sa podarilo cez predaj lístkov vyzbierať 7 538,32€, ktoré boli následne prerozdelené medzi: Sabínku, Mareka, Filipka, Miu, Tamarku, Dominika a Edka.

Výťažok z tretieho ročníka Štupel Festu, bude tento krát rozdelený medzi štyri deti s ťažkým zdravotným postihnutím a to konkrétne pre: Maximka, Matiaska, Samka a Améliu. ŠTUPEL FEST 2020 sa opätovne uskutoční v bratislavskom Majestic Music Clube na Karpatskej ulici a to 27.3., kde vystúpi šestica ska/punk - rockových kapiel.
Návštevníci podujatia sa budú mať možnosť zabaviť na vysokej úrovni pri hitoch od ska hviezd zo spiša menom Smola a Hrušky. Sever Slovenska budú zastupovať žilinským vetrom ošľahaní punkrockeri z kapely Hoten Toten. Z Českej republiky príde legendárna banda pohybujúca sa na punkovej scéne od roku 1988 – SPS. Absolútne šialenú šou príde predviesť tirolský gang Die Analphabeten so svojim nezameniteľným hudobným štýlom nesúcim názov Volxpunk. Celý koncert odštartuje buranpunková partička menom Gulerváč, po ktorej sa na pódiu zjavia alkopunkeri Grobiani, ktorí v roku 2018 otvárali prvý Štupel Fest.