Tublatanka oslávi 40 rokov novým albumom a veľkolepým turné! Skupina Tublatanka je dlhodobo jednou z najúspešnejších skupín na Slovensku i v Čechách. Má za sebou rad úspešných vystúpení napr.: na Eurovízii v Írskom Dubline, v Texaskom Austine, v Chicagu, v New Yorku, v Londýne, na festivale Sopoty v Poľsku atď. Vďaka tomu získala veľa fanúšikov nielen doma, ale i v zahraničí. Projekt ku 40. výročiu bude zameraný na pripomenutie si úspešnej histórie ale i súčasné napredovanie a nepoľavenie v aktivite a v životaschopnosti. Kapela má za sebou bohatú históriu. Vznikla v roku 1982 a v roku 1983 odohrala svoj prvý a veľmi úspešný koncert.

V nasledujúcich rokoch priniesla hity ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír, Priateľ, Dnes, Nekonečná pieseň, Bez Tvojej lásky, Pieseň pre Doda, Svet v ohrození, Nový vírus a mnoho ďalších. Počas svojej existencie vydala Tublatanka jedenásť radových albumov a teraz prichádza s novým CD nosičom! Preň pripravila súčasná dlhodobá podoba kapely v zložení Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser štrnásť nových piesní. Pri príležitosti 40. výročia vyráža na svoje turné po Slovenskej republike pod názvom „Dobrí priatelia tour".

Legenda československej rockovej scény počas jari 2023 navštívi 11 slovenských miest a nie je vylúčené, že k nim pribudne ešte nejaké ďalšie mesto. „Tublatanka Dobrí priatelia tour” štartuje 16. marca v športovej hale v Leviciach a na jeseň bude pokračovať v Českej republike, kde svoju show predstavia na ďalších trinástich koncertoch. Na turné plánuje kapela špeciálne playlisty, strhujúcu show so svetelnými efektmi a hlavne neopakovateľný hudobný zážitok. Pôjde o prvé plnohodnotné turné v tak bohatej histórii kapely a spojenie prezentácie nového albumu s okrúhlym výročím.To si rozhodne nenechajte ujsť.

Koncerty TUBLATANKY po celom slovensku:


01.04.2023 - Aula SZU, Banská Bystrica
Tublatanka BANSKÁ BYSTRICA - VSTUPENKY

14.04.2023 - DK Dolný Kubín
TUBLATANKA DOLNÝ KUBÍN - VSTUPENKY

21.04.2023 - Dom kultúry Topoľčany
TUBLATANKA TOPOĽČANY - VSTUPENKY

22.04.2023 - Dom kultúry Pezinok - Spoločenská sála
TUBLATANKA PEZINOK - VSTUPENKY

28.04.2023 - Spoločenský pavilón, Košice

TUBLATANKA KOŠICE - VSTUPENKY

29.04.2023 - PKO Čierny orol, Prešov
TUBLATANKA PREŠOV - VSTUPENKY

12.05.2023 - Športová hala Bardejov

TUBLATANKA BARDEJOV - VSTUPENKY

19.05.2023 - Hádzanárska športová hala Púchov
TUBLATANKA PÚCHOV - VSTUPENKY

02.06.2023 - Amfiteáter Trnava
TUBLATANKA TRNAVA - VSTUPENKY

03.06.2023 - Amfiteáter Martin
TUBLATANKA MARTIN - VSTUPENKY