Už od soboty 17. septembra sa môžu fanúšikovia Pavla Hammela a Prúdov tešiť na koncertné turné k legendárnej Zelenej pošte. Album P. Hammela a Mariána Vargu oslavuje 50 rokov a skladby z neho odznejú v Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove, Žiline a v Bratislave. Po vypredaní bratislavského koncertu organizátori pridali ďalší koncert – v pondelok 26. septembra.

Na turné budú s Pavlom Hammelom koncertovať špičkoví slovenskí hudobníci – gitarový mág Fero Griglák, ktorý s P. Hammelom začínal ako mladý gitarista, Fedor Frešo ml. na basgitare, ktorý už neraz ukázal, že je dôstojným nástupcom svojho otca, a o bicie sa postará jeden z najlepších bubeníkov Martin Valihora. Na klávesách budú hrať Peter Preložník, všestranný hudobník, ktorý zvykol na koncertoch Prúdov hrať vedľa Mariána Vargu, a hudobný skladateľ a skvostný hudobník Vladislav "Slnko" Šarišský.

Na koncertoch odznejú nielen skladby z albumu Zelená pošta. „Po odohratí celého albumu zostanem na pódiu sám s akustickou gitarou a ústnou harmonikou a zaspievam piesne Balada o smutnom Jánovi a Spievam si pieseň, ktorými sa vrátim do svojich začiatkov folkového speváka. Na pódiu ma potom vystrieda kapela s inštrumentálnymi skladbami Collegium Musicum a na záver odpálime skladby ako Zvonky zvoňte, Labutie piesne či Piesne z kolovrátku,“ prezradil o koncertnom programe Pavol Hammel a dodal: „V lete sme hrali so Zelenou poštou na dvoch českých festivaloch a program a skladby mali obrovský úspech. Verím, že potešíme aj slovenských fanúšikov.

Informácie o turné nájdete na www.pavolhammel.sk, vstupenky v sieti Ticketportal na www.ticketportal.sk/event/Pavol-Hammel-Zelena-posta

Septembrové koncerty:
17.09.2022 - Pavol Hammel v Trenčíne, Piano Club
18.09.2022 - Pavol Hammel v Nitre, Pko
19.09.2022 - Pavol Hammel v Banskej Bystrici, Aula SZU
20.09.2022 - Pavol Hammel v Košiciach, Historická radnica
21.09.2022 - Pavol Hammel v Prešove, Kino Scala
22.09.2022 - Pavol Hammel v Žiline, Dom odborov
23.09.2022 - Pavol Hammel v Bratislave, STARS auditorium - vypredane

26.09.2022 - Pavol Hammel v Bratislave, STARS auditorium