Festival „veľkých áut" je nielen prehliadkou toho, čo už na našich cestách je možné stretávať, ale svoje neodmysliteľné miesto tu majú práve aj nové vozy prezentované jednotlivými značkami v úplne inom prostredí, z akého ho poznajú napríklad bežní návštevníci autosalónov. Samozrejme nechýbajú ani tie značky, alebo výrobcovia, ktorí mnohokrát dopĺňajú vozidlo o nevyhnutnú výbavu, aby mohlo slúžiť novému majiteľovi čo najlepšie a najefektívnejšie. Počas truckového víkendu je pripravený bohatý hudobný program, množstvo súťaží pre samotných účastníkov zrazu, tak aj sprievodných akcií pre dospelých, ale samozrejme aj pre deti. Podujatie robí radosť mnohým rodinám, ktoré tak prežijú v obklopení truckov a kvalitnej hudby neopakovateľný víkend.

V roku 2001 sa organizačný štáb pokúsil o zorganizovanie na Slovensku ojedinelej športovo-kultúrnej akcie.  Truck Country, už počas prvého ročníka naplnilo očakávania návštevníkov, partnerov, ale hlavne účastníkov, ktorým v našej krajine chýbalo podujatie, kde sa môžu stretnúť vodiči a autodopravcovia a stráviť príjemný víkend v spoločnosti svojich rodín, priateľov a známych. Akcia ponúka svojim priaznivcom kvalitnú hudobnú produkciu, dni strávené priateľským zápolením v zaujímavých súťažiach i detské atrakcie a kolotoče.
Truck Country je významný projekt v oblasti nákladných a úžitkových vozidiel. Tento festival truckov najlepšie opísal a vystihol ešte pred jeho prvým ročníkom v roku 2001 uznávaný motoristický novinár Stanislav „Stanley“ Cvengroš (1938 – 2022): „Mal by to byť akýsi zraz plnokrvníkov, ktorým v žilách koluje nafta namiesto krvi. Teším sa na toto stretnutie so starými dobrými priateľmi, s gulášom a pečenou klobásou v ruke. Môže byť niečo lepšie?"

Priestor podujatia Truck Country 2024 – Zelená Voda, Nové Mesto nad Váhom, zaručuje komfort, oddych a relax pre truckerov. Organizátori hľadali miesto, ktoré by sa vyrovnalo piešťanskému autokempu, kde sa podujatie konalo v minulosti. Termín podujatia Truck Country na Zelenej Vode je posledný prázdninový víkend, konkrétne 30. – 31. augusta 2024.


Registrovať svoje trucky môžu dopravcovia a majitelia kamiónov priamo na webovej stránke akcie www.truckcountry.eu.
Rekreačný areál Zelená Voda sa nachádza 2 km od centra Nového Mesta nad Váhom a z hľadiska dopravnej dostupnosti je lokalita sprístupnená blízkou diaľnicou. Areál je vyhľadávanou lokalitou a poskytuje množstvo príležitostí na trávenie voľného času a oddych, jazero s plážou, zrekonštruované a novovybudované športoviská, sociálne zariadenia, vodné aktivity a športy.   

Už v predošlom jubilejnom 20. ročníku v roku 2023 podujatie začalo ísť v ústrety zelenej energii, vystavovatelia predviedli elektrické nákladné vozidlá a časť zóny pre návštevníkov bolo elektricky zaistené solárnymi panelmi. V roku 2024 k šetreniu životného prostredia prispeje aj fakt, že na podujatí budú nápoje podávané výhradne v zálohovateľných vratných pohároch.

Bohatý hudobný program už 21. ročníka bude doplnený o množstvo sprievodných aktivít. V piatok 30. augusta 2024 začnú prichádzať od obeda registrovaní truckeri a dopravcovia so svojimi ťahačmi, valníkmi prípadne dodávkami.
Od 16-tej hodiny budú brány otvorené pre návštevníkov akcie a o 16.30 hod. začína hudobný program.

Ako prvá kapela hudobného programu vystúpi - VÁH RIVER BAND. Živá hudba postavená na country - folkovej produkcii prevažne v českom a slovenskom jazyku. Legendárna hudobná skupina ktorá už hrá viac než 20 rokov v štýle westernového country v okolí Piešťan. Zo skupinou Váh River Band je to vždy neskutočná zábava v štýle country. Skupina má vo svojom repertoári viac než 300 skladieb rôzneho žánru, prevažne country.

Aj keď slovo „COUNTRY“ v názve podujatia predstavuje slovo „KRAJINA“, organizátori nezostávajú nič dĺžni ani spomínanému štýlu a následne vystúpi známa country kapela BELASÍ, ktorí patria medzi stálicu a popredných predstaviteľov country na Slovensku. Skupina vznikla v roku 1982 a bola jednou z prvých profesionálnych country skupín na Slovensku. Vystriedalo sa v nej mnoho známych hudobníkov, z ktorých väčšina z nich dodnes pôsobí na slovenskej country scéne. Ich pesničky bolo často počuť v rozhlase už v 80-tych rokoch, kedy ešte len vznikali prvé country či bluegrassové skupiny.
Zakladateľom a lídrom Belasých je spevák, textár, gitarista, hráč na fúkaciu harmoniku Igor Pavelica, ktorý je známy nielen svojím výborným hlasom, ale aj svojou vždy veselou náladou. No a prečo práve názov "Belasí"? Pretože modrá farba patrí neodlúčiteľne k hudobnému štýlu bluegrass, ktorý táto kapela v začiatkoch hrávala, kým sa neskôr vykryštalizovala do dnešnej podoby v obsadení:
Igor Pavelica (líder) – spev, doprovodná gitara a fúkacie harmoniky,
Michal Dočolomanský ml. – elektrická gitara, vokál,

Ivan Benkovič – 5-strunové banjo, elektrická gitara, steelgitara, vokál.

Po ôsmej hodine večernej prídu na pódium GIPSY ČÁVE. Táto topoľčianska skupina začala vystupovať ako dvojčlenná kapela(vznik kapely roku 2012). Pretvorila sa v súčasnosti na troch členov: Adrián Kotlár (spev), Robert Rác (spev) a Jozef Kotlár (klávesy). Ich tvorbu tvoria väčšinou moderné pop a disko piesne, ktoré tiež prerábajú do rómskeho štýlu, ako i rôzne rómske piesne.

Vrcholom piatkovej hudobnej noci bude koncert new-age popovej kapely KING SHAOLIN. Vznikla v lete roku 2012 krátko po tom ako líder kapely Dominik Štofko kompletne skomponoval a nahral debutový album „Road to Machiavelli Valley“. Nahrávka bola mixovaná v Kalifornii pod taktovkou zvukového majstra Nathana Livelyho. Kapelu tvoria spevák, gitarista a skladateľ v jednej osobe Dominik Štofko, Peter Áč (basgitara, sprievodné vokály), Lukáš Vajda Uličný (bicie nástroje) a Michal Neffe (gitara, sprievodné vokály). Prvý singel „My road“ sa dostal do hranosti hudobnej televízie ÓČKO TV. Singel „Never Knows“ sa dostal do dennej hranosti českej MTV. Druhý singel „Japan“ z debutového albumu je hraný v rotáciach na Rádiu_FM, videoklip k nemu vytvoril singapúrsky umelec Malcolm Tan. V roku 2013 kapela absolvovala dve klubové turné, letné festivaly a získala angažmán v Miláne. V roku 2014 bola kapela KING SHAOLIN nominovaná v rámci cien Rádio Head Awards v kategóriach: interpret roka a koncertná kapela roka, v rámci hudobných cien ZAI bola kapela tiež nominovaná na objav roka. Najnovší singel „Friend“ sa dostal do rotácie Fun Rádia, Rádia Expres a ďaľších 11tich slovenských rádií. Začiatkom roka 2014 začala kapela pôsobiť aj ako kapela Celeste Buckingham. Kapela má za svoju krátku existenciu na konte 270 koncertov. V roku 2015 KING SHAOLIN získali druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a tiež ocenenie "najlepšia kompozícia" za skladbu „Friend“ , ktoré bolo odovzdané autorovi Dominikovi Štofkovi.

Na záver prvého dňa vystúpia GeRock KABÁT revival. Revivalová skupina z Prešova hrá v jednej zostave od roku 2015 s nečakanými úspechmi. Viac ako na image sa zameriavajú na kvalitu produkcie. Od roku 2015 prešli celé Slovensko. Úspešne sa predstavili na väčšine motozrazoch, festivaloch, mestských akciách, športových a kultúrno spoločenských akciách. Playlist je zložený výhradne z repertoáru českej skupiny KABÁT s 32 najúspešnejšími skladbami od vzniku samotnej skupiny KABÁT.

Druhý deň v sobotu 31. augusta 2024 je program plánovaný od rána do noci. Podujatie sa zobudí o deviatej hodine energickou jumping párty. Nadšenci športu budú cvičiť na čerstvom vzduchu spoločne na 2,5-hodinovej párty plnej zábavy, endorfínov, hudby, priateľov, kde energia bude skákať vzduchom.
Nakoľko deti do 130 cm majú na celé podujatie v sprievode dospelej osoby vstup zadarmo bude následne od presného poludnia hlavné pódium venované deťom, kde vystúpi divadlo ZuNeVa s programom O troch prasiatkach a po nich interaktívne divadlo pre deti Fifo a Vierka.
Podujatie bude mať aj druhé pódium priamo pri pláži, kde budú počas celého dňa návštevníkov zabávať v latinsko-americkom rytme Jose Garcia so svojimi tanečnicami vo farebných kostýmoch a dídžeji.
Od 14.00 hod. až do noci bude na hlavnom pódiu prebiehať množstvo koncertov známych slovenských hudobných interpretov a skupín.

ALLAN MIKUŠEK je spevák, skladateľ, textár, hudobník a producent. Patrí medzi legendy česko-slovenskej country scény. Allan vyrastal na popovej a rockovej muzike. Od roku 1988 začínal v amatérskej skupene PODKOVA. V roku 1992 nahral svoj debutový album Allan, ktorým sa odštartovala jeho sólová kariéra. Neskôr nahral ďalšie štyri radové a jeden live album.
Úzko spolupracoval s Michalom Tučným, Františkom Nedvědom, Věrou Martinovou, Karlom Zichom, Vašom Patejdlom, Petrom Nagyom, Beátou Dubasovou, Wabim Daňkom a mnohými ďalšími. V roku 1997 si ho z, mnohých český kapiel a spevákov, osobne vybral Johny Cash ako “predskokana” koncertu v Paláci kultúry v Prahe. Účinkoval na mnohých albumoch a projektoch známych osobností a má veľký fanklub po celom svete.
KORBEN DALLAS je bratislavská kapela a vznikla v roku 2010. Jej debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov. Výraznejšie sa kapela presadila s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V Česku aj na Slovensku odohrali niekoľko spoločných turné s kapelou Zrní, s Janou Kirschner nahrali duet Spolu. Na festivale Viva Musica! a neskôr aj na festivale Pohoda sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. V roku 2019 Korben Dallas vydali album Bazén produkovaný britským producentom Eddiem Stevensom, v roku 2020 spoločné EP Konečně s Anetou Langerovou. Kapela si zahrala na mnohých popredných slovenských a českých festivaloch, ako sú Pohoda, Colours of Ostrava, Rock for People alebo Grape. Najnovším albumom Korben Dallas je album Deti rýb (2022).

CICO BAND & RENÉ RENDY, René Strausz alias René Rendy sa očividne našiel v hudbe. Spolu s rómskou skupinou Cico band totiž vydávajú hit za hitom.

SMOLA A HRUŠKY je slovenská hudobná skupina zo Spišskej Novej Vsi, ktorá vznikla v roku 1997. Kapela oslávila 20 rokov od vydania debutového albumu (2003). Pochádzajú a žijú na Spiši - Spišská Nová Ves a Poprad. Počas svojej existencie si kapela vybudovala pozíciu slovenskej reggae-punkovej jednotky, ktorá vyniká energickou koncertnou show a je zárukou kvalitného koncertného zážitku a party. Štýl, ktorý pomenovali hudobní kritici je farebnou zmesou reggae, punku, ska, rocku a popu s vlystným hudobným charakterom a okorenená veselými a vtipnými textami. Smola a Hrušky majú na konte 7 albumov, 2 DVDčka, viac ako 1000! koncertov a zástup hitov ako Matura, Fajčiť Treba, Svokra, Na čom záleží alebo najnovší Profesor Lásky - skladba ktorá vznikla v spolupráci s jedným z najlepších slovenských textárov Vladom Krauszom a ktorá predznamenáva príchod nového albumu k 20. výročiu kapely.

GLADIATOR je slovenská rocková skupina, ktorú v roku 1989 spolu s Georgiom Babulicom založili bratia Miko, Maroš a Dušan Hladký. Členovia skupiny pochádzajú z Alekšiniec. Žánrovo sa prikláňali k metalu, medzi ich najväčšie hudobné vzory patrili skupiny Metallica a Sepultura. Skupina sa pohybuje na slovenskej hudobnej scéne úspešne už niekoľko rokov. Za túto dobu nahrali veľké množstvo hitov a ich koncerty si pozrelo niekoľko desiatok tisíc spokojných fanúšikov. Za históriu Truck Country aj niekoľkokrát účinkovali práve na tomto podujatí.

WASABI CIRCUS je rockový projekt textára a manažéra Viktora Mikláša (Nech bože dá, Makar Čudra a i.), ktorý sa práve formuje a naberá na obrátkach. Frontmanom skupiny je spevák Rado Tiňo. Gitary hrajú Lukáš Marták a Paľo Šalík, basuje Robo Trunkvalter, s klávesmi a elektronikou čaruje Juraj Marták a do bubnov búcha Milan Hlinka. Crossoverová skupina s novým myslením a pohľadom na rock, metal, popmusic, elektroniku a klasickú vážnu hudbu. Robia netradičné cover verzie veľkých hitov. Zameriavajú sa na koncerty a živé vystúpenia, kde chcú priniesť predovšetkým sviežu zábavu. Zábavu, ktorou ukončia festival „veľkých aut“ Truck Country 2024.

Dve mená účinkujúcich z programu si organizátori nechávajú ešte v utajení ako prekvapenie.

Vstupenky na podujatie Truck Country, ktoré sa uskutoční 30.-31. augusta 2024 na Zelenej Vode v Novom Meste nad Váhom, je možné zakúpiť v predajnej sieti Ticketportal.

Deti do 130 cm a ZŤP majú vstup zadarmo, ich sprievod musí mať platnú vstupenku.