Slovenská skupina Terrible 2s má nový klip k pesničke Underground. Video je na prvý pohľad jednoduchou kolážou záberov zo zvukovej skúšky kapely na lodi Pink Whale. Rok od vzniku tohto záznamu však pesnička aj vizuál dostávajú nový rozmer a nesú v sebe odkaz súčasnej doby, v ktorej sa bratislavský klub Pink Whale musí vyrovnávať s následkami zničujúceho požiaru a napätie v spoločnosti je obrovské.  

Autorom nového klipu je režisér a hudobník Braňo Špaček. Pôvodný scenár a príbeh k videu bol rozsiahlejší, nakoniec však podľa slov Terrible 2s presne vystihuje to, v čo kapela verí a čo žije. 

  “Je to holé, čisté, pravdivé. V tom je Špako génius. Braňa poznám z kapely Kosa z nosa. To je jeho kapela a to je jeho štýl - z mála spraviť niečo silné, krásne. Čo ma dostalo, bolo, že to celé postrihal iba zo záberov, ktoré spravil na zvukovke v Pink Whale. Až teraz, po roku, možno dozrel na tú pesničku čas. Tu a teraz, na Pink Whale, na tej jednej lodi, na ktorej všetci mimo veľkého biznisu a komerčného mainstreamu stojíme a ktorú sa nedávno zrejme niekto pokúšal podpáliť,“ hovorí speváčka a textárka Lucia Piussi.

Pieseň Underground pochádza z druhého albumu Terrible 2s s názvom Dotýkať sa oblakov. Jej nadčasový text sa stáva vysoko aktuálnym na pozadí slovenských udalosti z posledných týždňov a mesiacov.   

Toto je náš protestsong roku 2024. Minulé je prítomné, prítomné minulé, budúcnosť v oblakoch, len jedno je isté: Alle Menschen werden Underground!” uzatvára Lucia Piussi.

VIAC INFO
Web kapely: https://terrible2s.sk