Don Airey a friends (Deep Purple), Nové Mesto nad Váhom


Klávesový mág Don Airey (Deep Purple) privezie unikátny program Collosseum II !

Hudobná história pozná skupinu Colosseum ako pionierov, priekopníkov anglického progresívneho rocku, jazz rocku, mixujúcich blues s rockom a jazzovými improvizáciami. Kapelu založili v roku 1968 bubeník Jon Hiseman spoločne s tenorsaxafonistom Dickom Heckstall-Smithom. Obaja sa poznali z predchádzajúcich hudobných zoskupení a stretli sa práve v roku 1968 v kapele John Mayall's Bluesbreakers. Prvá etapa Collossea vrcholila v roku 1971 dvoma štúdiovými  albumami a koncertným záznamom. Jon Hiseman sa k projektu vrátil v roku 1975 s novou zostavou a novým tvrdším soundom, ktorý  značne pritvrdil gitarista Gary Moore. Na basovú gitaru bol prvé dva roky angažovaný Neil Murray a neskôr John Mole. Post klávesového hráča obsadil Don Airey. Slávny klávesák a skladateľ, aktuálni člen Deep Purple je u nás už ako doma. Stalo sa milým pravidlom, že ako sana jar vracajú sťahovaví vtáci, pravidelne prichádza aj Don Airey so svojimi hudobnými priateľmi. Najbližšie sólové turné Dona Aireyho k nám prinesie výnimočný program zostavený z troch albumov formácie  Collosseum II, na ktorých sa Don Airey autorsky aj hráčsky výrazne podpísal - Strange New Flesh (1976), Electric Savage (1977) a War Dance (1977).

Don Airey, jeden z najslávnejších rockových klávesákov a člen legendárnych Deep Purple, k nám príde v marci opäť a predstaví sa v rámci klubového turné 14. 3. v Novom Meste nad Váhom – Blue Note a 15.3. v Košiciach – Collosseu. Hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť na výnimočné koncertné predstavenia aj vďaka hviezdnej sprievodnej kapele. Predstaví sa v zostave :

klávesy - Don Airey (Deep Purple, Ozzy Osbourne, Rainbow, Gary Moore)

spev – Carl Sentance (Nazareth)

gitara – Simon McBride  (Ian Gillan, Sweet Savage)

Bicie – John Finnigan (Bad Manners, Beyonce, Ian Gillan...)

Basa - Dave Marks (Hans Zimmer)

 

Don Airey (vlastným menom Donald Smith) začal hrať na klavír ako sedemročný a v profesionálnom hudobnom svete sa pohybuje od 70. rokov. Stopy svojej virtuozity,skladateľského umu a aranžérskych schopností zanechal na nahrávkach skupín Black Sabbath, Rainbow, Thin Lizzy, Whitesnake, UFO, Judas Priest,alebo Saxon. Spolupracoval tiež Garym Moorem, Ozzy Osbournom, Adrew Lloyd Webberom a radom ďalších osobností. Od roku 2002 je členom legendárnych Deep Purple.Rezervacie pre Blue Note: info@bluenote.sk alebo na tel.c. 0902 608 912