Jitka Zelenková – sametový hlas, Nové Mesto nad Váhom

Dátum/Date: 17.10.2019 o 20:00 h.
Miesto konania/Place of event: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom

Vo svojom srdci a hlase má takú dávku citu, že je nezameniteľná a jedinečná. 14 rokov spievala ako vokalistka, ale tiež ako sólistka s Karlom Gottom a spolupracovala s orchestrom Ladislava Štaidla. Dnes už je síce na sólovej dráhe, ale naďalej úzko spolupracuje s Karlom Gottom, s ktorým vystupuje na skoro všetkých jeho koncertoch ako hosť.
Vydala množstvo LP platní ako aj CD nosičov a úspechy dosiahla aj na zahraničných festivaloch. Taktiež účinkuje dodnes s Big Bandom Felixa Slováčka, s ktorým nahrala aj swingovú platňu - Jen pár večerú. S týmto programom potom robila swingové turné po Španielsku.V súčasnej dobe Jitka Zelenková oslavuje významné výročie - 50 rokov na scéne a pri tejto príležitosti si nadelila nový CD album "Intimity" a práve na tento album naväzuje jej 50 Tour recitál "Intimity", buď s veľkým orchestrom alebo pre menšie sály či kluby ju doprevádzajú na kontrabas - František Rába (stály a dlhoročný člen orchestra Karla G.,
dodnes s ním koncertuje). Na klavír hrá Lev Rybalkin.
Nový album "Intimity" je jej 18-tym v poradí a sú na ňom zaradené predovšetkým americké štandardy - je to hudba, ktorú miluje a spieva celý život. Samozrejme vo svojom recitály nezabúda ani na svoje staršie hity, ktorých je za tých 50 rokov dostatočne - Zázemí, Bez lásky láska není, Máme si ci říct a mnohé iné známe tituly.
K 50 výročiu svojej kariéry obdržala od firmy Supraphon multiplatinovú platňu. Sú hviezdy, ktoré nehasnú a tak Jitka Z. oslavuje 50 rokov na scéne. Lebo spolupráca s Karlom G. jej nastavila tú najvyššiu latku.
Muzika je jej život, robí to, čo ju baví a napĺňa a o čom je na 100 % presvedčená a tým teda presviedča aj ľudí.