Juraj Hnilica + Symfonický orchester Národný dom, Martin

Juraj Hnilica + Symfonický orchester, Národný dom, Martin
  • 07.12.2024 - sobota
  • 20:00
  • Národný dom, Martin
  • bude upresnené
  • Zobraziť mapu

Vstupenky

Po kliknutí budete presmerovaný na oficiálnu stránku predajcu vstupeniek

Slovenský pesničkár Juraj Hnilica pripravuje svoj "životný koncert". Tento jedinečný zážitok spojí jeho hudbu s 40-členným symfonickým telesom. Vypočujete si špeciálne orchestrálne úpravy jeho najväčších hitov, ako sú "Aká si krásna", "Uletení anjeli", "Blázon", "Každé ráno", "Usmej sa na život", a mnoho ďalších starších aj úplne nových skladieb.

Koncert sa uskutoční v Národnom dome v Martine, rodnom meste samotného Juraja Hnilicu. Za orchestrálne aranžmány sú zodpovední dva známe osobnosti - českí skladatelia a dirigenti Varhan "Orchestrovič" Bauer a Dominik Svoboda. Varhan Bauer je držiteľom výročnej ceny OSA za najhranejšieho českého autora hudby v zahraničí a Dominik Svoboda je autorom hudby mnohých filmov aj nefilmových titulov nielen v Českej republike.

Juraj Hnilica hovorí: "Tento koncert je pre mňa najväčším projektom, ktorý som kedy organizoval. Je to splnený sen, ktorý som si začal vybavovať už od roku 2018, kedy ma Varhan prvýkrát pozval na jeho vianočný koncert s jeho Filmovým orchestrom. Tá skúsenosť ma natoľko inšpirovala, že som začal snívať o vlastnom večernom koncerte s orchestrom, kde by zazneli všetky moje najdôležitejšie piesne."